G. Landsbergis: „Brutali Rusijos agresija įrodo visišką nepagarbą pagrindiniams Jungtinių Tautų Chartijos principams. Kaip įmanoma, kad valstybės agresorės vis dar gali pasisakyti Jungtinėse Tautose?“

G. Landsbergis: „Brutali Rusijos agresija įrodo visišką nepagarbą pagrindiniams Jungtinių Tautų Chartijos principams. Kaip įmanoma, kad valstybės agresorės vis dar gali pasisakyti Jungtinėse Tautose?“

Šiandien, rugsėjo 21 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasisakė Viršūnių susitikimo dėl Ateities (Summit of the Future) ministrų diskusijoje.

Savo pasisakyme ministras išreiškė palaikymą Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus iniciatyvai ,,Mūsų bendra darbotvarkė“ ir siekiui reformuoti visą Jungtinių Tautų sistemą.

„Kaip įmanoma, kad valstybės agresorės vis dar gali pasisakyti Jungtinėse Tautose? Brutali Rusijos agresija įrodo visišką nepagarbą pagrindiniams Jungtinių Tautų Chartijos principams, o mes nerandame būdų tai sustabdyti. Argi ne absurdiška, kad šiandien diskutuojame apie pasaulio ateitį su šalimi, kuri griauna taikią ateitį?“ – klausė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras pažymėjo, kad Rusijos nebaudžiamumas kelia didžiulį pavojų saugumui ir lemia maisto saugumo krizę, sistemingus išpuolius prieš demokratiją ir žmogaus teises, dezinformacijos sklaidą ir grėsmes kibernetiniam saugumui. Visa tai trukdo JT darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimui.

„JT Saugumo Taryba tebėra paralyžiuota dėl Rusijos piktnaudžiavimo veto teise, todėl JT sistema turi būti veiksmingesnė, įtraukesnė, skaidresnė ir atskaitingesnė.“

JT Generalinės Asamblėjos vaidmuo JT sistemoje turi didėti, jai turi tekti daugiau atsakomybės“, – pažymėjo  ministras G. Landsbergis.

Ši ministrų diskusija Niujorke – 2024 metų Viršūnių susitikimo dėl Ateities proceso dalis, surengta Jungtinių Tautų Generalinio sekretoriaus iniciatyva. Tai platforma, kurioje daugiau nei 140 šalių bei tarptautinių organizacijų atstovai (tarp jų Europos Sąjunga, Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga, INTERPOLAS ir kt.) tariasi dėl tarptautinės bendruomenės įsitraukimo sprendžiant globalius iššūkius.

Visą ministro kalbą JT renginyje rasite čia: https://urm.lt/uploads/default/documents/Ministro%20pasisakymas%20Ministerial%20Meeting%20for%20the%20Summit%20of%20the%20Future.pdf