G. Landsbergis: Esame dėkingi Vokietijai už istorinį sprendimą atsiųsti brigadą ir už tvirtą partnerystę saugant taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką

G. Landsbergis: Esame dėkingi Vokietijai už istorinį sprendimą atsiųsti brigadą ir už tvirtą partnerystę saugant taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką

Liepos 11 dieną NATO Viršūnių susitikimo metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Vokietijos federaline užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock.

„Esame dėkingi Vokietijai už istorinį sprendimą atsiųsti brigadą ir už tvirtą partnerystę saugant taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką,“, – susitikimo metu sakė G. Landsbergis.

Lietuvos ir Vokietijos diplomatijos vadovai aptarė saugumą regione, NATO Rytų flango gynybos bei atgrasymo klausimus, Rusijos karą prieš Ukrainą  bei bendradarbiavimą su Rytų partnerystės šalimis.

Abiejų šalių užsienio reikalų ministrai pasisakė už tai, kad būtina ir toliau tęsti ir dar labiau stiprinti visokeriopą paramą Ukrainai.

Ministras Vokietijos kolegei taip pat pristatė liepos 5 d. patvirtintą pirmąją Lietuvos Indijos-Ramiojo vandenynų regiono strategiją.

„Mūsų naujoji strategija skirta  ne tik Lietuvos, bet ir visų mūsų draugų regione gerovei ir saugumui stiprinti. Lietuvai atlaikyti Kinijos ekonominį spaudimą padėjo mūsų visų partnerių, taip pat  ir Vokietijos parama“, – pažymėjo G. Landsbergis

Vokietija – svarbiausia Lietuvos ekonominė partnerė, viena užsienio prekybos lyderių (9,7 mlrd. EUR, + 25 proc.).  2022 m. Vokietija buvo lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka Nr. 1 (2,6 mlrd. EUR, + 26 proc.), pagrindinė Lietuvos paslaugų (ypač transporto) eksportuotojų rinka (2,5 mlrd. EUR, +33 proc. / Nr. 1).

Vokietija – didžiausia investuotoja (5,6 mlrd. EUR arba ~20 proc. visų TUI Lietuvoje).