Liublino trikampio šalių patirtis kovojant su Rusijos dezinformacija pristatyta Jungtinių Tautų bendruomenei Niujorke

Liublino trikampio šalių patirtis kovojant su Rusijos dezinformacija pristatyta Jungtinių Tautų bendruomenei Niujorke

Birželio 15 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose surengė Liublino trikampio formato šalių atstovų parengtos ataskaitos apie dezinformacijos grėsmes ir gerąsias praktikas pristatymą Jungtinių Tautų valstybių narių misijų diplomatams ir ekspertams.

Renginyje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ekspertai pristatė Rusijos dezinformacijos naratyvus nagrinėjančią studiją ir jos rekomendacijas, kurios galėtų būti naudingos atskiroms valstybėms ir tarptautinei bendruomenei kovojant su dezinformacija. Šis renginys buvo jau penktasis per pastaruosius kelerius metus Liublino trikampio šalių organizuotas renginys, skirtas Rusijos dezinformacijos temos sklaidai Jungtinėse Tautose.

„Ši Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos ekspertų parengta ataskaita bei jos išvados aktualios ne tik Liublino trikampio ar kitoms su Rusija besiribojančioms šalims. Mūsų tikslas – pristatyti pagrindines Rusijos dezinformacijos temas ir tendencijas, siekiant pademonstruoti, kad dezinformacijos pavojus yra realus ir universalus. Stebime Rusijos dezinformacinę veiklą ne tik Europoje, bet ir Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Artimųjų Rytų regione. Mūsų šalys turi daug gerosios patirties kovodamos su Rusijos dezinformacija, todėl galime ja pasidalinti su tarptautine bendruomene ir tarptautinėmis organizacijomis“, – pabrėžė nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose ambasadorius Rytis Paulauskas.

Ataskaitą „Atsparumas dezinformacijai: Liublino trikampio perspektyva“ parengė nevyriausybinės organizacijos iš Lietuvos (Civic Resilience Initiative), Lenkijos (Kosciuszko Institute) ir Ukrainos (Detector Media). Tai pirmoji Liublino trikampio ekspertų parengta ataskaita apie Rusijos dezinformacijos grėsmes.