ŠMSM nuotr. Ministras Gintautas Jakštas ir viceministras Ramūnas Skaudžius šiandien lankėsi Vilniaus S. Daukanto progimnazijoje, susitiko su streikuojančiais mokytojais, norėdami išklausyti susikaupusias problemas ir konkrečios mokyklos aktualijas.
Buvo aptarti mokytojo padėjėjo, įtraukiojo ugdymo, kvalifikacijos kursų, klasių dydžio, darbo valandų, žinoma, darbo atlygio klausimai.
„Kitą savaitę pateiksime pedagogų atlyginimo kilimo nuo kitų metų skaičius, ir nenustosime ieškoti, ką įmanoma padaryti jau artimiausiu metu, kad mokytojų darbo sąlygos pagerėtų“ , – sakė ministras.
Pokalbiai su profesinėmis sąjungomis vyko ir vyksta, nors ankstesnės sutartys pasirašytos ne taip seniai ir jos vykdomos.
2022 m. kovo 2 d. A. Navickas ir tuometinė švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pasirašė švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, kuri galioja iki 2024 m. pabaigos.
Sutarta 2022 m. darbo užmokesčio fondą padidinti 12,49 proc., o 2023 m. užtikrinti, kad mokytojų darbo užmokesčio lėšos didėtų ne mažiau kaip po 10 proc. kasmet.
Nuo šių metų sausio 1 d. mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, kitų pedagogų, dėstytojų ir neakademinių darbuotojų atlyginimai vidutiniškai augo 13 proc., pernai – virš 12 proc. Iš viso pedagogų atlyginimai nuo 2020 m. paaugo vidutiniškai 40 proc.
Siekiama, kad iki 2024 m. pabaigos vidutinis mokytojų darbo užmokestis sudarytų 130 procentų šalies vidutinio darbo užmokesčio, o dėstytojų ir tyrėjų – 150 proc. Todėl kitąmet planuojama atlyginimus kelti du kartus.