2024-07-09
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankėsi Kėdainiuose. Susitikimuose su rajono meru Valentinu Tamuliu ir administracijos direktoriumi Gintautu Muzniku, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei policijos komisariato vadovais bei pareigūnais, o taip pat su Kėdainių ligoninės bei Kėdainių pirminės sveikatos centro vadovėmis aptarti aktualūs civilinės saugos ir viešojo saugumo klausimai. Atskiras dėmesys vizito metu skirtas narkotikų paplitimo tarp jaunimo problemai, kurią ministrė aptarė ir su vietos mokyklų vadovais.
„Negalime likti abejingi šiai vis labiau plintančiai ir nepataisomą žalą jaunimui darančiai problemai. Mūsų vaikų saugumas ir gerovė priklauso nuo bendrų ir koordinuotų pastangų. Kovodami su narkotikų platinimu ir vartojimu jaunimo tarpe, turime sutelkti visas atsakingas tarnybas, savivaldybių ir valstybės institucijas, maksimaliai įtraukti tėvų ir mokyklų bendruomenes bei padidinti jaunimo užimtumą“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.
Susitikimo metu merui, policijos ir mokyklų bendruomenei pristatytas Vidaus reikalų ministerijos inicijuotas bandomasis narkotikų prevencijos projektas septyniose Vilniaus, Alytaus miestų ir Klaipėdos rajono mokyklose. Subūrus 20 narkotikų prevenciją vykdančių organizacijų, siekta sukurti sklandžiai veikiantį narkotikų prevencijos mokyklose mechanizmą, kurį vėliau planuojama pritaikyti visos šalies mastu. Galutinius projekto rezultatus planuojama pristatyti vasaros pabaigoje.
Kitas svarbus klausimas ministrės darbotvarkėje – civilinės saugos stiprinimas ir pasirengimas galimoms grėsmėms. Pasak ministrės, Kėdainių r. savivaldybė tam skiria tinkamą dėmesį. Čia parinktos 129 priedangos, kuriose saugų prieglobstį oro pavojaus atveju rastų 26 tūkst. arba 56,6 proc. gyventojų. Tai viršija Vyriausybės nustatytą tikslą, kad priedangose tilptų 40 proc. rajono gyventojų.
Kėdainių r. savivaldybėje įrengtos 34 gyventojų perspėjimo sirenos. Savivaldybėje dirba parengties pareigūnas, kuris tiesiogiai vykdo civilinės saugos funkcijas, jis užtikrina ir gyventojų švietimą apie pasirengimą galimoms ekstremaliosioms situacijoms – dalyvauja susitikimuose su gyventojais, pristato išvykimo krepšį, aptaria šeimos plano sudarymą, diskutuoja kitais savisaugos ir atsparumo didinimo klausimais.
Vizito metu pasirengimas galimoms grėsmėms aptartas ir su medicinos įstaigų vadovėmis. Vidaus reikalų ministerijos parengtoje Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programoje iki 2030 m. nustatyti 7 prioritetai, iš kurių vienas – sveikatos sistemos atsparumo didinimas. Programoje numatytas veiksmų koordinavimas, siekiant užtikrinti efektyvų visų dalyvaujančių subjektų bendradarbiavimą, keitimąsi informacija, sveikatos priežiūros pajėgumų (žmogiškųjų, materialiųjų) stebėsena, taip pat investicijos į priemones ir patalpų pritaikymą, sveikatos sektoriaus specialistų apmokymą.
Artimiausiu metu Civilinės saugos stiprinimo ir plėtros programai turėtų pritarti Seimas.