Pasienyje su Baltarusija lankėsi Lenkijos gynybos ministras

2024-07-03

Vidaus reikalų viceministrė Agneta Ladek lankėsi  Lietuvos pasienyje su Baltarusija, kur apžiūrėjo  ten esančią Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardą – sienos apsaugos infrastuktūrą, stebėjimo priemones, taip pat aptarė aktualius migracijos politikos klausimus ir hibridinės grėsmes.

Vizito metu A. Ladek susitiko su į Lietuvą su oficialiu vizitu atvykusiu Lenkijos gynybos ministru ir vicepremjeru Vladislavu Kosiniaku Kamišu bei krašto apsaugos ministru Laurynu Kasčiūnu, kurių darbotvarkėje – saugumo situacijos regione, gynybos stiprinimo, paramos Ukrainai aptarimas.

Primename, kad praėjusią savaitę Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos vadovai  bendru laišku kreipėsi į  Europos Sąjungą (ES) su prašymu įrengti gynybos liniją palei rytinę sieną su Rusija ir Baltarusija. Šiam projektui prašoma ES valstybių narių finansinės paramos. Skaičiuojama, kad gynybinės linijos įrengimas kainuotų apie 2,5 mlrd. eurų. 

Savo ruožtu vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė  birželio 27 d. kreipėsi  į  Europos Komisarę Y. Johannson, atsakingą už vidaus reikalus, dėl papildomo sienos su Rusija modernizavimo finansavimo.

Reaguodama į pastarųjų metų geopolitinę situaciją, Vyriausybė valstybės sienos apsaugai skiria ypatingą dėmesį. Per 2023 m. pasienyje su Baltarusija visiškai įrengtas fizinis barjeras, visame pasienio ruože įdiegtos modernios sienos stebėjimo sistemos, įrengiamas pasienio patrulio takas, einantis šalia fizinio barjero ir kontrolinės pėdsakų juostos. Prie valstybės sienos stiprinimo taip pat prisidėjo keturių pasienio kontrolės punktų uždarymas, atkurta Pakrančių apsaugos pasienio rinktinė, pagerinta pasieniečių ir kariuomenės sąveika pasienyje, sustiprintas pasieniečių aprūpinimas NATO standartus atitinkančia ginkluote ir kitomis reikalingomis priemonėmis. Šiuo metu Lietuvos išorės sienos apsauga atitinka aukščiausią (pavyzdinį) ES standartą.