Tarptautinio penkiolikmečių kūrybiškumo tyrimo rezultatų pristatymas

Tarptautinio penkiolikmečių kūrybiškumo tyrimo rezultatų pristatymas

2024-06-17

Birželio 18 d. 10.45 val. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje, Meilės Lukšienės salėje, vyks EBPO PISA 2022 tyrimo kūrybinio mąstymo dalies pristatymas. Dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas, tyrimo rezultatus pristatys dr. Rita Dukynaitė, EBPO PISA valdybos narė, ir Rasa Jakubauskė, EBPO PISA tyrimo koordinatorė.

Tarptautiniame penkiolikmečių tyrime PISA 2022 buvo vertinami mokinių kūrybinio mąstymo gebėjimai – tiriama, kaip mokiniams sekasi generuoti skirtingas, įvairias ir kūrybines idėjas, vertinti ir tobulinti kitų pasiūlytas idėjas siekiant kūrybingo rezultato.

EBPO PISA 2022 tyrimo skaitymo, matematinio ir gamtamokslinio raštingumo rezultatai paskelbti praėjusių metų gruodį Jie parodė, kad Lietuvos penkiolikmečių mokinių skaitymo gebėjimų, matematinio ir gamtamokslinio raštingumo rezultatai išliko panašūs kaip prieš kelerius metus ir atitinka EBPO šalių vidurkį bei reikšmingai lenkia visų tyrime dalyvavusių šalių vidurkį. Tyrime iš viso dalyvavo 81 šalis.

To paties tyrimo kūrybinio mąstymo dalyje dalyvauti buvo nusprendusios 64 šalys, iš jų – ir Lietuva.

Į tyrimo pristatymą galima atvykti gyvai, jis taip pat bus transliuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Youtube kanalu. 

Nuotr. Artūro Žuko