Užsienio reikalų viceministras J. Survila aptarė bendradarbiavimą su Šiaurės ministrų Tarybos generaline sekretore K. Ellemann

Užsienio reikalų viceministras J. Survila aptarė bendradarbiavimą su Šiaurės ministrų Tarybos generaline sekretore K. Ellemann

Birželio 8 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila susitiko su Vilniuje viešinčia Šiaurės ministrų tarybos generaline sekretore Karen Ellemann. Tai pirmasis ponios K.Ellemann apsilankymas Lietuvoje po to, kai šių metų pradžioje ji tapo šios Šiaurės šalių bendradarbiavimo organizacijos vadove.

„Nuoširdžiai vertiname jau tris dešimtmečius Lietuvoje bei kitose Baltijos šalyse veikiančios Šiaurės ministrų tarybos veiklą. Lietuvos interesas yra ir toliau stiprinti bendradarbiavimą ir toliau gilinti ryšius su Šiaurės bei kitomis Baltijos šalimis, kartu ieškant sprendimų kaip Šiaurės ir Baltijos jūros regionas taptų dar geriau  tarpusavyje integruotas, konkurencingesnis, inovatyvesnis ir atsparus įvairaus pobūdžio grėsmėms ir iššūkiams“, – sakė viceministras J.Survila.

Užsienio reikalų viceministras J. Survila taip pat padėkojo už Šiaurės ministrų tarybos biuro Vilniuje pastangas ir iniciatyvas Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste bendradarbiauti su partneriais Ukrainoje, o taip pat ir su nepriklausomais nuo diktatoriško režimo, prieglobstį Lietuvoje radusiais Baltarusijos žmonėmis, išpažįstančiais demokratines vertybes.

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įkurtas 1991 metais atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą. Kartu su Lietuvos institucijomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis įgyvendina keliolika įvairaus pobūdžio programų ir individualių ar bendrų projektų įvairiose srityse: kultūros, švietimo, socialinių reikalų, viešojo administravimo mobilumo, nevyriausybinių organizacijų, vaikų ir jaunimo, pilietinės visuomenės ir kitose srityse.