Vilniuje – tarptautinė konferencija „Socialinė apsauga karo Ukrainoje kontekste“

Vilniuje – tarptautinė konferencija „Socialinė apsauga karo Ukrainoje kontekste“

2024-06-27

Liepos 3 d. Vilniuje vyks Europos Tarybos kartu su Ukrainos socialinės politikos ministerija ir Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizuojamas renginys „Socialinė apsauga karo Ukrainoje kontekste“.

Šiame renginyje Europos politikos lyderiai, ekspertai diskutuos, kaip užtikrinti socialinių teisių apsaugą ir toliau besitęsiant brutaliam Rusijos karui Ukrainoje, kasdien nusinešančiam šimtus gyvybių. Taip pat daug dėmesio konferencijoje bus skirta vaikų, kurie yra pažeidžiamiausia visuomenės dalis ir labiausiai priklausoma nuo suaugusių žmonių, teisių apsaugai, atsižvelgus į teroristinės Rusijos vykdomą tikrų tikriausią genocidą, kai iš Ukrainos į Rusiją vien iki praėjusių metų vasario buvo deportuota daugiau nei 16 tūkst. Ukrainos vaikų. Be to, bus kalbama apie Europos socialinės chartijos vaidmenį Ukrainai žengiant pirmuosius žingsnius narystės Europos Sąjungoje link.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad šis renginys Vilniuje vyks prieš vieną svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo Europos Tarybos Ministrų komitetui renginių – aukšto lygio konferenciją dėl Europos socialinės chartijos, kurią liepos 4 d. organizuoja Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Europos Taryba ir Užsienio reikalų ministerija.

Konferenciją stebėti tiesiogiai galėsite: anglų kalba, lietuvių kalba.