Žemės ūkio duomenų centro vadovu tapo A. Juozaponis

Žemės ūkio duomenų centro vadovu tapo A. Juozaponis

2024-03-25

Naujuoju valstybės įmonės „Žemės ūkio duomenų centras” (ŽŪDC) generaliniu direktoriumi, atrinktas komisijos, kurios daugumą sudarė nepriklausomi šio centro valdybos nariai, tapo Algirdas Juozaponis. Darbą jis pradės balandžio 9 dieną.

„Naujasis direktorius turi itin reikalingos patirties vadovavimo bei finansų srityse, kuri, tikimės, pravers dirbant visam šalies žemės ūkio sektoriui reikšmingos įmonės vadovo pareigose. Linkiu direktoriui sėkmės užtikrinant tvarią, efektyvią ir pelningą Žemės ūkio duomenų centro veiklą“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Atranką laimėjęs A. Juozaponis sako, kad jo įmonių valdymo, finansų kontrolės ir bendradarbiavimo su suinteresuotomis šalimis patirtis bus naudinga ŽŪDC veikloje.

„Prisijungti prie ŽŪDC komandos mane motyvavo galimybė diegti inovatyvius sprendimus žemės ūkio skaitmenizacijos srityje, taip gerinant paslaugų kokybę. Valstybei svarbių funkcijų įgyvendinimo ir veiklos efektyvumo užtikrinimas, suderinant suinteresuotųjų šalių lūkesčius ir poreikius – pagrindiniai man ir įmonei keliami uždaviniai“, – teigia naujasis ŽŪDC vadovas.

Vilniaus universitete ekonomikos magistro laipsnį įgijęs A. Juozaponis turi aštuoniolikos metų darbo patirtį skirtingose valstybės valdomose energetikos sektoriaus grupių įmonėse, iš jų dvylika metų – vadovaujančiose pozicijose ir kolegialiuose organuose (UAB „EPSO-G“ finansų direktorius, AB „Litgrid“ ir „Amber Grid” valdybos narys ir pirmininkas, UAB „Energijos tiekimas“ generalinis direktorius). Šiuo metu A. Juozaponis taip pat yra UAB „Vilniaus viešasis transportas“ valdybos narys ir Audito komiteto pirmininkas.

VĮ Žemės ūkio duomenų centras  – tai valstybės įmonė, užtikrinanti Žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities registrų ir informacinių sistemų, jų duomenų bazių saugų ir nepertraukiamą veikimą, efektyvų duomenų panaudojimą administruojant ES paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai priemones; teikianti operatyvią, apibendrintą informaciją valstybės ir savivaldybių institucijoms, socialiniams partneriams.

Savo veiklą VĮ Žemės ūkio duomenų centras pradėjo 2023 m. sausio mėn. 3 d., reorganizavus valstybės įmones Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą „GIS-Centras“ bei Valstybės žemės fondą. Nuo 2024 m. sausio 1 d. Geodezijos ir kartografijos įstatymo įgyvendinimo funkcijos iš ŽŪDC perduotos VšĮ Statybos sektoriaus vystymo agentūrai.

Foto UAB „EPSO-G”