Čikagoje surengtas Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forumas sulaukė neįtikėtinos sėkmės

Čikagoje surengtas Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forumas sulaukė neįtikėtinos sėkmės

Birželio 7–8 dienomis Čikagoje vykusiame Šiaurės Amerikos Lietuvos verslo forume 2023 (North American Lithuanian Business Forum NALB) šiemet susibūrė rekordinis dalyvių skaičius – per 370 verslininkų ir valdžios atstovų iš Lietuvos, JAV, Kanados bei Meksikos. Dalyviai mezgė kontaktus ir diskutavo apie Šiaurės Amerikos šalių bei lietuviško verslo bendradarbiavimo stiprinimą.

Dviejų dienų renginys prasidėjo susipažinimo vakaru, kuriame dalyvavo keli šimtai dalyvių. Renginio metu buvo pristatyti JAV veikiantys lietuvių profesionalų klubai. „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Marija Šaraitė ir LR ambasadorė Jungtinėse Amerikos Valstijose Audra Plepytė įteikė „Globalios Lietuvos lyderių“ apdovanojimą JAV Lietuvių Bendruomenės Visuomeninių reikalų tarybos pirmininkei Kristai Bard.

Vienu svarbiausiu susipažinimo vakaro akcentu tapo JAV lietuvių verslo bendruomenės kontaktų duomenų bazės pristatymas (https://www.litbizhub.com/).

„Ši duomenų bazė leis JAV dirbantiems lietuvių kilmės profesionalams keistis informacija, ieškoti naujų kontaktų ir verslo galimybių. Tikimės, kad tai dar labiau paskatins bendradarbiavimą tarp mūsų verslininkų ir verslo profesionalų, kurie gausiai dirba visoje Šiaurės Amerikoje“, naujos duomenų bazės nauda džiaugėsi Sigrida Mulevičienė, Lietuvos Respublikos (LR) generalinė konsulė Čikagoje.  

Antrą forumo dieną dalyvius sveikino jo globėjai LR prezidentas Gitanas Nausėda ir Ilinojaus gubernatorius J. B. Pritzkeris.

Forume aktyviai dalyvavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, susisiekimo ministras Marius Skuodis, užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius.

Vienu iš renginio akcentų tapo užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno ir Ukrainos generalinio konsulo Čikagoje Serhiy Koledov diskusija, skirta Ukrainos atstatymui.

Kaip niekada didelė buvo į JAV atvykusi Lietuvos verslo delegaciją, kuria sudarė Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Santaka klasterio, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų įmonių atstovai. Skaičiuojama, kad į Forumą atvyko net šimto penkiasdešimties Lietuvos įmonių atstovai.   

Pagrindinis dėmesys  šiemet buvo skirtas lietuviškos startuolių ekosistemos dalyvių bendradarbiavimo stiprinimui su partneriais iš už Atlanto, gyvybės mokslams, pažangiosios pramonės ir inžinerijos įmonių plėtrai Šiaurės Amerikoje, kūrybinėms industrijoms, transporto bei logistikos sektoriui.

Renginį organizavo Lietuvos diplomatinės atstovybės JAV ir Kanadoje, Baltijos Amerikos prekybos rūmai, „Global Lithuanian Leaders“, Amerikos lietuvių bendruomenė, Pasaulio lietuvių meno taryba, „World Business Chicago“, lietuvių profesionalų klubai: Čikagos Rotary klubas, Amerikos lietuvių verslo asociacija Los Andžele (LABA.LA), Čikagos lietuvių miesto klubas ir Niujorko lietuvių profesionalai bei Lietuvos garbės konsulai Ohajo, Kalifornijos bei Pensilvanijos valstijose.

„Šis forumas yra neabejotinas mūsų ekonominės diplomatijos sėkmės pavyzdys. Visa „Team Lithuania“ komanda JAV nuosekliai dirbo dėl šios sėkmės. Tačiau visa tai būtų neįmanoma, jei ne mūsų rėmėjų ir kitų organizatorių pagalba. Džiaugiuosi, kad šiais metais renginys vyko Čikagoje, kuri turi vieną didžiausių lietuvių diasporų pasaulyje. Noriu padėkoti kiekvienam partneriui, rėmėjui, organizatoriui ir, be abejo, visiems dalyviams už tai, kad vieningo darbo dėka mums pavyko surengti  neįtikėtinai sėkmingą renginį“,  teigė S. Mulevičienė.

JAV yra prioritetinė Lietuvos eksporto ir inovacijų, tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo, turizmo, žemės ūkio ir maisto produktų rinka. Pernai prekybos apyvarta su JAV augo net 104 proc. ir sudarė 6,4 mlrd. eurų. Eksportas į JAV augo 9 proc. ir pasiekė 2,4 mlrd. Eurų. Dvišalės prekybos apyvarta su Kanada pernai sudarė 157 mln. eurų, Lietuvos eksportas į Kanadą siekė virš 128 mln. eurų.