Darbą ŠMSM pradeda mokslo ir inovacijų patarėja Reda Nausėdaitė

Darbą ŠMSM pradeda mokslo ir inovacijų patarėja Reda Nausėdaitė

Asm. archyvo nuotr. Spalio 23 d. darbą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pradeda mokslo ir inovacijų patarėja Reda Nausėdaitė.

Ji bus atsakinga už aktualių mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) pasiekimų stebėseną bei analizę, remdamasi MTEPI rezultatais patarinės ir teiks siūlymus švietimo, mokslo ir sporto ministrui.

R. Nausėdaitė turi ekspertinės patirties užsienyje ir Lietuvoje vykdant viešosios politikos vertinimus MTEPI srityse, įgyvendinant švietimo projektus, teikiant konsultacijas Europos Komisijai, Europos Parlamentui, UNCESCO, Eurofond. Ji yra įgijusi edukologijos daktaro laipsnį Rytų Anglijos universitete (University of East Anglia) Jungtinėje Karalystėje.

Mokslo ir inovacijų patarėjų tinklas visose ministerijose – šiemet startavusi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyva, kuria siekiama stiprinti MTEPI bei įrodymais grįstą viešąją politiką Vyriausybės institucijose. Projektą įgyvendina Lietuvos mokslo taryba.

Tikimasi, kad įgyvendinant projektą MTEPI rezultatų naudojimas politikos formavimo procese ne tik skatins politikus teikti mokslinių tyrimų užsakymus, bet ir priimti moksliniais įrodymais grįstus politinius sprendimus.