In memoriam buvusiam KTU rektoriui prof. habil. dr. R. P. Bansevičiui

In memoriam buvusiam KTU rektoriui prof. habil. dr. R. P. Bansevičiui

Mirus buvusiam Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriui Ramučiui Petrui Bansevičiui (1939–2023), Švietimo, mokslo ir sporto ministerija reiškia užuojautą mokslininko artimiesiems ir buvusiems kolegoms. 

R. P. Bansevičius buvo profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras, inžinierius mechanikas, 1996–2000 m. ėjęs KTU Senato pirmininko, 2000–2007 m. – KTU rektoriaus pareigas.

Profesorius pelnė Lietuvos ir tarptautinį pripažinimą už įvairius darbus: planšetę aklųjų darbui su dvimate grafika ir internetu, pjezoelektrinius robotus manipuliatorius, kitus reikšmingus, praktikoje pritaikomus prietaisus.

R. P. Bansevičius yra daugiau kaip 250 mokslinių straipsnių, 7 precizinių sistemų dinamikos srities knygų, 18 patentų užsienyje autorius. Jis sukūrė pjezomechanikos pagrindus ir jos taikymą realizuojant naują precizinių mechanizmų klasę – pjezoelektrines kelių laisvės laipsnių pavaras.

Profesorius buvo Belgijos Karaliaus karūnos Komandoro ordino kavalierius (2006 m.), kuriam kartu su bendraautoriais už darbų ciklą „Pjezomechaninės sistemos: teorija ir taikymai“ 2010 m. buvo skirta Lietuvos mokslo premija.

Mokslininkas taip pat įvertintas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu (1999 m.).