2024-08-29
Norintys mokytis KURSUOK švietimo platformoje ir dar šiemet gauti iki 500 eurų finansavimą šia galimybe galės pasinaudoti nuo rugsėjo 1 d. Metinis KURSUOK biudžetas nuo 5,4 mln. eurų padidintas iki 7,4 mln. eurų.
„Lietuvos gyventojai labai aktyviai pasinaudojo savo galimybe gauti 500 eurų finansavimą įvairiems mokymams ir kursams, tad anksčiau nei numatyta pasibaigęs skirtas metinis biudžetas bus papildytas jau nuo rugsėjo 1 d. Kviečiame suaugusiuosius ir toliau aktyviai naudotis KURSUOK teikiamomis galimybėmis, rinktis prioritetines programas, ugdančias skaitmenines, daugiakalbystės ir kitas kompetencijas”, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Šiems metams skirtos papildomos mokymosi krepšelio lėšos paskirstytos proporcingai perpus pagal nustatytas prioritetines sritis – po 1 mln. eurų skiriant skaitmenines kompetencijas stiprinančioms mokymo programoms ir kitoms likusioms.
Valstybės finansavimu gali pasinaudoti dirbantys 18–65 m. asmenys, jau įgiję kvalifikaciją ar aukštąjį išsilavinimą.
KURSUOK mokymo paslaugų teikėjai gali skelbti savo programas, o norintys tobulėti ir įgyti naujų įgūdžių – rinktis jiems aktualius mokymus. Nuo švietimo platformos starto šių metų pradžioje mokymus jau baigė daugiau nei 6,6 tūkst. asmenų, kurie pasinaudojo galimybe gauti finansavimą pagal valstybės nustatytas prioritetines sritis.
Daugiau nei 4,3 tūkst. asmenų šiuo metu mokosi ar yra užsiregistravę į mokymus, kurių spektras labai platus. Didelio susidomėjimo sulaukia skaitmenines kompetencijas ugdančios programos – nuo dirbtinio intelekto įrankių valdymo iki elektroninės prekybos mokymų, taip pat populiarūs anglų kalbos tobulinimo kursai. Iš viso nuo švietimo platformos starto sukurta daugiau nei 1,6 tūkst. mokymo grupių, iš jų jau daugiau nei 480 jau baigė mokymus.
KURSUOK, inicijuota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, sukurta įgyvendinant projektą „Mokykis visą gyvenimą!“, kurio tikslas – skatinti suaugusiųjų mokymąsi visą gyvenimą, kuriant vieningą mokymosi visą gyvenimą informacinę sistemą ir plečiant mokymosi galimybes. Projektą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) kartu su partneriais: Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru, Lietuvos aukštojo mokslo asociacija bendrajam priėmimui organizuoti, Nacionaline švietimo agentūra. Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ bei Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.