Lapkričio 21 d. Vilniuje vyks tarptautinė profesinio mokymo ir įgūdžių tematikai skirta konferencija „Įgūdžiai Lietuvoje: ateities darbo rinkai ir pilietiškumui“. Konferencijos metu Lietuvos ir užsienio darbo rinkos ir profesinio mokymo ekspertai, pedagogai, verslo ir kitų sričių atstovai nagrinės, kokie įgūdžiai būtini skaitmeninės transformacijos ir dirbtinio intelekto amžiuje, kuo svarbus mokymasis visą gyvenimą.
„Šis dinamiškas renginys į vieną vietą suburs Lietuvos ir Europos akademikus, verslininkus, viešojo sektoriaus ir kitų sričių atstovus aptarti, kaip galime stiprinti savo įgūdžius sparčiai modernėjančiame pasaulyje. Vykstant skaitmeninei ir žaliajai transformacijai kartu turime ieškoti būdų, kaip užtikrinti kompetencijų atitiktį naujiems darbo rinkos poreikiams, ypač tobulinti skaitmeninius Lietuvos gyventojų gebėjimus“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.
Konferencijos dalyviai diskutuos, kokie gebėjimai reikalingi norint klestėti besikeičiančiame darbo pasaulyje, kaip mokymasis visą gyvenimą veda į sėkmingą karjerą ir skatina pilietiškumą bei sąmoningumą, taip pat nagrinės, kaip švietimo, viešojo ir privataus sektorių atstovai galėtų efektyviau bendradarbiauti plėtojant profesinį mokymą.
Maltos menų, mokslo ir technologijos kolegijos generalinis direktorius prof. Joachim James Calleja pristatys, kaip prie tvariai ir stipriai ekonomikai pritaikyto profesinio mokymo plėtros prisidėti gali socialiniai partneriai. Lietuvos garbės konsulas Suomijoje Esa Karvinen pasakos, kaip mokymasis visą gyvenimą gali paskatinti ilgalaikę karjerą ir pilietiškumą, o EBPO Darbo ir socialinių reikalų direktorato Įgūdžių ir įsidarbinimo skyriaus atstovas Michele Tuccio nagrinės efektyviausius įgūdžių prognozės metodus ir strategijas.
Taip pat pranešimus skaitys ir diskusijose dalyvaus švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, viceministrė Agnė Kudarauskienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega ir kt.
2023-ieji paskelbti Europos įgūdžių metais, kurių tikslas – suteikti naują postūmį mokymuisi visą gyvenimą. Šią iniciatyvą paskelbusi Europos Komisija rekomenduoja Europos Sąjungos valstybėms stiprinti darbo rinkoje paklausius, skaitmeninei ir žaliajai transformacijai reikalingus įgūdžius, glaudžiai bendradarbiauti su socialiniais partneriais, švietimo ir mokymo paslaugų teikėjais.
Konferenciją organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras (KPMPC).
Konferenciją bus galima stebėti gyvai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos YouTube kanale. Su renginio programa galima susipažinti čia.