Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

Lietuvą sėkmingai pasiekė stiklinės stadijos europiniai unguriai

2024-04-05

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos, įgyvendindama Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos priemonę „Išsaugojimo priemonių, skirtų ilgalaikiam išteklių atkūrimui, įgyvendinimas“ ir Europos Komisijos patvirtintą ungurių išteklių valdymo planą Lietuvoje, įsigijo ir sulaukė 415 kg stiklinės stadijos europinių ungurių. 

Iš Prancūzijos į Lietuvą specialiose talpyklose  atkeliavę stiklinės stadijos unguriai kurį laiką bus karantinuojami Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje – Laukystoje. Sustiprėjusias žuvis į šalies ežerus ir upes planuojama išleisti pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje.

Unguriai neršia Sargaso jūroje, Atlanto vandenyne. Golfo srovė ungurių lervutes atneša iki Europos krantų, kur jos virsta vadinamaisiais stikliniais unguriais. Čia žuvys sugaunamos ir gabenamos į kitas šalis, kurios turi pasitvirtinusios Ungurių išteklių valdymo planus ir taip siekia atkurti šių žuvų išteklius ne tik savo šalyje, bet ir visoje Europos Sąjungoje.

Ungurių kiekis Lietuvos vandens telkiniuose yra tiesiogiai priklausomas nuo įžuvinimo apimčių. Nuo 2011 m. Žuvininkystės tarnyba kasmet unguriais įžuvina daugiau nei 150 skirtingų vandens telkinių. Taikant geriausią Europos šalių praktiką, įžuvinimas atliekamas nedideliu ungurių tankiu, kas lemia geresnį jų išgyvenamumą.

Iš viso per 2011–2023 metus į Lietuvos vandens telkinius įveista virš 13 mln. vienetų europinių ungurių. Šiemet į šalies ežerus ir upes planuojama išleisti virš 1 mln. vienetų šių karališkų žuvų.