Lietuvoje – dar vienas karjeros centras ir socialinės dirbtuvės

Lietuvoje – dar vienas karjeros centras ir socialinės dirbtuvės

2024-03-15

Lietuvoje toliau plečiamas regioninių karjeros centrų tinklas. Dar vienas Užimtumo tarnybos regioninis karjeros centras atidaromas Tauragėje. Šiame mieste veiklą taip pat pradeda naujos socialinės dirbtuvės žmonėms su negalia – Tauragės Švč. Trejybės parapijos Carito socialinės dirbtuvės „Draugų kiemelis“. Šių visuomenei svarbių įstaigų atidaryme šiandien dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. 

„Socialinių dirbtuvių veikla ypatinga ne tik tuo, kad psichosocialinę ar intelekto negalią turintys asmenys jose randa prasmingą užimtumą, bet tuo pačiu yra prisidedama prie bendruomenės plėtros griaunant stereotipus, kuriant socialinius santykius. Džiugu, kad Tauragės „Draugų kiemelyje“ galimybę lankytis ir veikti turės ir grupinio bei apsaugoto būsto gyventojai. Karjeros centras – dar viena svarbi įstaiga. Jos teikiamos paslaugos pasitarnaus ne tik regiono jaunimui – profesinių mokymo įstaigų mokiniams, užsiregistravusiems Užimtumo tarnyboje jaunuoliams –, bet visiems žmonėms, ieškantiems darbo ar profesinių galimybių, planuojantiems karjerą“, – sako ministrė Monika Navickienė.

Socialinės dirbtuvės. Socialinių dirbtuvių paskirtis – didinti žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia įsidarbinimo atviroje darbo rinkoje galimybes, ugdyti, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į konkrečios prekės, produkto gamybą ar paslaugos atlikimą.

Socialinių dirbtuvių „Draugų kiemelis“ pagrindinė veikla – maisto gamyba ir kavinės paslaugos Tauragės bendruomenės nariams ir svečiams.

Šiais metais, įgyvendinant projektą „Perėjimas nuo institucinės globos prie bendruomeninių paslaugų sostinės regione, vidurio ir vakarų Lietuvos regione“, įvairiose šalies savivaldybėse veiklą pradės 59 socialinės dirbtuvės. Iki praeitų metų pabaigos Lietuvoje veikė 27 socialinės dirbtuvės, kuriose darbinius įgūdžius ugdė 450 žmonių su intelekto ar psichosocialine negalia.

Regioniniai karjeros centrai. Užimtumo tarnyba šiais metais atidarys 14 regioninių karjeros centrų. Pirmieji centrai jau atidaryti Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose. „Karjeruose“ paslaugos teikiamos visų amžiaus grupių žmonėms, taip pat – ir Užimtumo tarnyboje neregistruotiems klientams. Juose vyksta individualios ir grupinės konsultacijos, teikiamos nuotoliu ar centro erdvėse. Specialistai veda užsiėmimus mokyklose, dalyvauja renginiuose, parodose.