Lietuvos asmenybės rengia videopamokas Prancūzijos mokiniams

Lietuvos asmenybės rengia videopamokas Prancūzijos mokiniams

Žinomos Lietuvos šiandienos asmenybės pasiūlys Prancūzijos mokiniams tris videopamokas, kuriose pristatomi Lietuvos kultūros reiškiniai. Pamokos sumanytos kaip kūrybinis pratimas pagal formulę „Jei X būtų Y“. 

Lietuvos breiko pažiba, olimpinė vicečempionė Dominika Banevič pseudonimu B-Girl Nicka interpretuos Kauno modernizmo architektūrą, elektroninės muzikos kūrėjas ir didžėjus Manfredas Bajelis – meninį judėjimą „Fluxus“, o menininkė ir kompozitorė Lina Lapelytė jau šiandien dienos šviesą išvystančioje savo pamokoje pristato naują kūrinį, kurį įkvėpė Baltijos kelias.

„Šis projektas – didžiulis ir vertingas darbas, kuris, tikiu, taps aktualus ne tik Prancūzijos, bet ir Lietuvos mokiniams. Mūsų valstybės istorinius bei kultūrinius reiškinius pristatančios edukacinės pamokos savo unikalia forma yra universalios – kalba meno kalba bei lavina kūrybingumą, kurio nevaržo nei valstybių sienos, nei kultūriniai skirtumai. Prancūzijoje šios pamokos gali tapti patraukliu ir šiuolaikišku įrankiu susipažinti su Lietuva, jos istorija, o Lietuvoje – galimybe iš naujo atrasti ir suprasti mums svarbius įvykius“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.

Ciklui pasitelktas edukacinis principas „Jei X būtų Y“, kuomet Lietuvos istoriniai ir kultūriniai reiškiniai (X) interpretuojami per skirtingas meninės išraiškos formas – šokį, muziką ir performansą (Y). Pirmajame videopamokų serijos epizode „Jei Baltijos kelias būtų muzika“ Linos Lapelytės idėją padeda įgyvendinti mergaičių choras „Liepaitės“. Performanso elementų turinčioje kompozicijoje susikabinimas rankomis išreiškiamas kaip susijungimas balsais, laipsniškai tampantis gyvos žmonių grandinės bendru kūriniu.

„Šios idėjos esmė – kūryba, kuri įgalina pažinti ir išmokyti. Mums buvo svarbu, kad Prancūzijos moksleiviai Lietuvos kultūros reiškinius išvystų ne tik kaip nutolusią praeitį, bet visų pirma – kaip įkvėpimą ateičiai. Tam, kad formulė „Jei X būtų Y“ suveiktų, privalu įsigilinti į istoriją – Baltijos kelią, Kauno modernizmą ar „Fluxus“. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir kitas žingsnis – suprasti, kaip šie reiškiniai mane patį paverčia kūrybingu. Ką jų įkvėptas galiu sukurti pats?“ – apie projektą pasakoja „Kūrybingumo mokyklos“ bendraįkūrėjas ir videopamokų idėjos autorius Kristupas Sabolius.

Šios videopamokos atsidurs kelis milijonus vartotojų turinčioje Prancūzijos edukacinėje platformoje, jas lydės mokytojams skirta metodinė medžiaga. Taip pat numatoma, kad šių metų gruodžio mėnesį skirtingų prancūzų mokyklų moksleiviai pagal tą pačią formulę „Jei X būtų Y“ pasiūlys savąsias Baltijos kelio, „Fluxus“ ir Kauno modernizmo kūrybines interpretacijas, kurios bus pristatytos specialaus renginio Paryžiuje metu.

Šis projektas – tai „Lietuvos sezonas Prancūzijoje 2024“ dalis. Videopamokų sukūrimą inicijavo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sumanymo autorė – edukacinė platforma „Kūrybingumo mokykla“, gamybos įmonė – „Somefilms“. Videociklo režisierius – Titas Sūdžius.

 Pirmoji pamoka pristatoma šį ketvirtadienį, rugsėjo 12 d., „Kūrybingumo mokyklos“ YouTube kanale dviem kalbomis – prancūzų ir lietuvių – ir nemokamai prieinama visiems norintiesiems. „Kūrybingumo mokykla“ yra edukacinė platforma, kurianti nemokamą videoturinį, rengianti mokymus moksleiviams, mokytojams bei edukatoriams Lietuvoje ir užsienyje.

Nuoroda į pamokas.