Naminio alaus gamyba: žingsnis po žingsnio (Receptas)

Naminio alaus gamyba: žingsnis po žingsnio (Receptas)

Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja naminis alaus gaminimas, nes žmonės stengiasi ištirti alaus gaminimo meną patogiai įsitaisę savo namuose. Iš pradžių šis procesas gali būti bauginantis, tačiau, turint šiek tiek praktikos ir tinkamą įrangą, tai gali būti naudingas ir malonus hobis.

Pateikiame klasikinio amerikietiško „American Pale Ale” alaus receptą, kurį lengva pagaminti ir kuris tikrai patiks.

Sudedamosios dalys

 

Ingredientai:

3,6 kg šviesaus salyklo ekstrakto
0,45 kg kristalinio salyklo
28 g „Chinook” apynių (kartumas)
28 g Cascade apynių (skonis)
28 g Cascade apynių (aromatas)
1 pakuotė American Ale mielių
19 litrų vandens
177 ml kukurūzų cukraus

Įranga:

  • Didelis puodas (bent 19 litrų)
  • Fermentacijos kibiras arba karabinas (ne mažesnis kaip 19 litrų)
  • Oro šliuzas
  • Piltuvėlis
  • Automatinis sifonas
  • Hidrometras
  • Buteliai (ne mažiau kaip 50)
  • Butelių dangteliai
  • Butelių užsukimo įtaisas

Instrukcijos:

  1. Pirmiausia dezinfekuokite visą įrangą. Tai svarbus veiksmas siekiant išvengti užteršimo ir užtikrinti, kad alus būtų puikaus skonio.
  2. Dideliame puode užvirinkite 9,5 litro vandens. Kai užvirs, supilkite krištolinį salyklą ir 20 minučių pavirkite. Taip alus įgaus gražią gintaro spalvą ir saldų, į karamelę panašų skonį.
  3. Nukelkite puodą nuo ugnies ir įpilkite šviesaus salyklo ekstrakto, maišykite, kol jis visiškai ištirps. Grįžkite puodą ant ugnies ir vėl užvirinkite.
  4. Kai misa (nefermentuotas alus) užvirs, sudėkite „Chinook” apynius ir leiskite jiems virti 60 minučių. Tai suteiks alui kartaus skonio ir lengvo citrusinių vaisių aromato.
  5. Po 60 minučių įberkite „Cascade” apynių ir leiskite jiems virti 15 minučių. Šie apyniai suteiks gėlių ir prieskonių aromatą.
  6. Galiausiai sudėkite aromatinius apynius (Cascade) ir leiskite jiems virti paskutines 5 virimo minutes. Tai suteiks alui malonų citrusinių vaisių aromatą.
  7. Po virimo misą perpilkite į fermentacijos kibirą arba karabiną. Įpilkite tiek vandens, kad bendras tūris būtų 19 litrų, ir leiskite atvėsti iki kambario temperatūros.
  8. Kai misa atvės, ant viršaus užbarstykite American Ale mielių ir uždarykite kibirą arba karabiną oro užraktu.
  9. Leiskite alui fermentuotis maždaug savaitę. Per šį laiką mielės sunaudos misoje esantį cukrų ir pavers jį alkoholiu.
  10. Po savaitės hidrometru išmatuokite specifinį alaus sunkį. Taip galėsite įvertinti, kiek alkoholio buvo pagaminta ir kiek cukraus liko aluje. Jei savitasis sunkis išlieka stabilus dvi dienas, alų galima pilstyti į butelius.
  11. Norėdami paruošti butelius, į 474 ml verdančio vandens įpilkite 177 ml kukurūzų cukraus ir maišykite, kol ištirps. Kai mišinys atvės, supilkite jį į išpilstymo kibirą ir išpilstykite alų į kibirą, nuosėdas palikdami fermentacijos indo dugne.
  12. Naudokite išpilstymo lazdelę ir pripildykite kiekvieną butelį, viršuje palikdami maždaug colį vietos. Uždarykite butelius butelių kamščiu ir palikite juos kambario temperatūroje maždaug dviem savaitėms, kad karbonizuotųsi.
  13. Po dviejų savaičių butelius įdėkite į šaldytuvą, kad atšaltų, ir mėgaukitės naminiu alumi!

Naminis alaus gaminimas gali būti įdomus ir naudingas hobis, o šis „American Pale Ale” receptas – puiki pradžia. Šiek tiek pasipraktikavę ir turėdami tinkamą įrangą, gardų alų pasigaminsite akimirksniu!