Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse Lietuva aplenkė 91 valstybę

Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse Lietuva aplenkė 91 valstybę

2024-09-09

Vakar baigėsi dar viena sporto šventė – Paryžiaus paralimpinės žaidynės. Sveikiname mūsų paratletus, jų trenerius, šeimas. Dėkojame už džiaugsmo akimirkas, laimėjimus!
Paryžiaus paralimpinėse žaidynėse dalyvavo 9 sportininkai, kurie dalyvavo keturių individualių sporto šakų varžybose.

Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis Lietuvai iškovojo 1 bronzos medalį. Lietuva užėmė 79-ą vietą medalių lentelėje ir 170 dalyvavusių valstybių. 

4 mūsų paratletai (arba 44 proc. paralimpinės komandos) debiutavo paralimpinėse žaidynėse.

4 sportininkams už Paryžiuje iškovotas 1–6 vietas 4 metams bus skirtos valstybės stipendijos.

2 sportininkai ir jų treneriai bus apdovanoti valstybės premijomis už paralimpinėse žaidynėse iškovotas 1–4 vietas. Tam bus skirta 64 tūkst. eurų.

Svarbu paminėti, kad Lietuvos sportininkai su negalia pergales skina ne tik paralimpinėse žaidynėse, bet ir Europos, pasaulio čempionatuose. Tai vėlgi sportininkų, jų trenerių ir sporto organizacijų nuopelnas. 

Valstybė irgi stengiasi sukurti kuo geresnes sąlygas sportuoti, rengtis varžyboms visiems sportininkams. Paralimpiniam, regos, klausos, judėjimo ar intelekto negalią turinčių asmenų sporto judėjimams Lietuvoje vadovaujančių nevyriausybinių organizacijų aukšto meistriškumo sporto programų finansavimas per pastaruosius šešerius metus padidėjo beveik tris kartus – nuo 0,78 mln. 2019-aisiais iki 2 mln. eurų 2024 -aisiais. 

Prieš dvejus metus valstybės stipendijos buvo padidintos ir suvienodinti jų dydžiai sportininkams su negalia ir jos neturintiems, taip pat išaugo ir valstybės stipendijų dydžiai: iki pokyčių stipendija siekė nuo 138 iki 1242 eurų, dabar – nuo 825 iki 3135 eurų. Be to, sportininkai taip pat yra draudžiami valstybės biudžeto lėšomis – valstybė užtikrina sportininkų socialines garantijas, kad sportininkai būtų apdrausti sveikatos, ligos, pensijų, motinystės socialiniais draudimais.

Nuo 2021 m. iki 2024 m. sportininkų su negalia, gaunančių valstybės stipendiją, skaičius padidėjo 53 proc. – nuo 45 iki 69.

 

V. Dranginio / LPAK nuotr.