Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvaus ES Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvaus ES Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge

2023 m. birželio 13 d., antradienį, Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dalyvauja Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje Liuksemburge. 

Birželio 13 d. posėdyje ES valstybių narių ministrai, atsakingi už sveikatos klausimus, patvirtins Tarybos rekomendaciją dėl ES veiksmų, kuriais siekiama kovoti su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms, stiprinimo laikantis bendros sveikatos koncepcijos.

Susitikimo metu vyks ministrų diskusija dėl farmacijos ekosistemos stiprinimo skatinant konkurencingumą ir vienodas galimybes gauti vaistų. Diskusijos metu ministrai pasikeis nuomonėmis, kokios priemonės ES lygmenyje yra reikalingos vienodam vaistų prieinamumui visiems pacientams ES užtikrinti. Taip pat bus aptarta, kokie elementai yra svarbūs siekiant užtikrinti konkurencingą ir inovatyvią ES farmacijos pramonę.  

Ministrai patvirtins bendrąjį požiūrį dėl mokesčių ir rinkliavų, mokėtinų Europos vaistų agentūrai, reglamento bei pažangos ataskaitas dėl Europos sveikatos duomenų erdvės reglamento ir žmonėms skirtų žmonių kilmės medžiagų kokybės ir saugos standartų reglamento.

Paskutinį kartą ES sveikatos ministrų susitikimas vyko šių metų gegužės 4-5 d. Stokholme. Jis buvo neformalus ir jo metu aptartas pasirengimas krizėms bei įvairūs farmacijos klausimai. 

SAM Komunikacijos skyrius