Švenčiant Lietuvos narystės ES ir NATO 20-metį startuoja projektas ,,Atgal į mokyklą“

Švenčiant Lietuvos narystės ES ir NATO 20-metį startuoja projektas ,,Atgal į mokyklą“

Kovo 20 dieną užsienio reikalų viceministras Simonas Šatūnas pasveikino ministerijos darbuotojus, dalyvaujančius „Atgal į mokyklą“, su projekto pradžia.

Šiemet Lietuva mini narystės Europos Sąjungoje (ES) ir NATO 20-mečius, todėl šių metų „Atgal į mokyklą“ projektas skirs daug dėmesio ne tik diplomatinei tarnybai ir Europos Sąjungai, bet ir NATO. Mokiniai sužinos, kuo narystė šiose organizacijose yra svarbi ir naudinga Lietuvai, kaip visi galime prisidėti prie bendros saugios, tvarios, inovatyvios Europos kūrimo.

Šiemet projekte užsiregistravo rekordinis skaičius – net 370 Lietuvos mokyklų, todėl aplankyti jas visas ir susitikti su daugiau nei 16 tūkst. moksleivių – nemažas iššūkis. Siekiant aplankyti visas projekte panorusias dalyvauti mokyklas Užsienio reikalų ministerija kviečia ir kitas valstybės institucijas jungtis prie šios iniciatyvos ir kartu lankyti moksleivius.

„Atgal į mokyklą“ – visos ES mastu vykdomas projektas, kurį Lietuvoje jau 12 metus įgyvendina Užsienio reikalų ministerija. Iniciatyvos tikslas – suteikti galimybes moksleiviams ir jų mokytojams gauti žinių apie ES ir valstybių narių veikimą joje, skatinti domėjimąsi europinėmis temomis bei formuoti vertybines nuostatas, įgalinančias jaunus žmones būti aktyviais piliečiais, pasirengusiais imtis reikalingų  pokyčių Lietuvoje ir ES.