Viceministras E. Meilūnas aptarė Lietuvos bendradarbiavimo su Omanu ir Mauritanija plėtros galimybes

Viceministras E. Meilūnas aptarė Lietuvos bendradarbiavimo su Omanu ir Mauritanija plėtros galimybes

Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su naujais ambasadoriais Lietuvai –  Omano Sultonato ambasadoriumi Badr Mohammed Badr Al Mantheri ir Mauritanijos Islamo Respublikos ambasadoriumi Boubacar Kane.

Susitikime su Omano ambasadoriumi Lietuvai aptartas stiprėjantis Europos Sąjungos ir Persijos įlankos šalių bendradarbiavimas, padėtis Artimuosiuose Rytuose ir Rusijos agresija prieš Ukrainą. Viceministras ir ambasadorius taip pat akcentavo, kad stiprėja Lietuvos ir Omano politiniai, ekonominiai ir kultūriniai ryšiai, aptartos naujos ekonominio bendradarbiavimo galimybės.

Ambasadorius Badr Mohammed Badr Al Mantheri yra antrasis Omano ambasadorius Lietuvai, reziduojantis Londone, Jungtinėje Karalystėje. Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje yra akredituota Omano Sultonatui.

Pokalbyje su  Mauritanijos ambasadoriumi viceministras E. Meilūnas padėkojo už išreikštą solidarumą su Ukraina ir Rusijos agresijos pasmerkimą ir pabrėžė būtinybę vienyti pastangas ginant teise ir vertybėmis grįstą pasaulio tvarką.  Aptariant dvišalę darbotvarkę, pozityviai įvertinta didėjanti prekybos su Mauritanija apyvarta, siekis plačiau išnaudoti ekonominių ryšių galimybes žemės ūkio ir atsinaujinančiosios energijos išteklių srityje. 

Ambasadorius Boubacar Kane – penktasis Mauritanijos ambasadorius, įteikęs skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui.

Lietuvos diplomatiniai santykiai su Mauritanija užmegzti 1992 m. rugsėjo 11 d., su Omanu – 1992 m. rugsėjo 22 d.