Viceministras E. Meilūnas: technologinė partnerystė su Indija – naujas dvišalių santykių etapas

Viceministras E. Meilūnas: technologinė partnerystė su Indija – naujas dvišalių santykių etapas

Lapkričio 22–23 dienomis Naujajame Delyje, Indijoje, vyko antroji Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ir Indijos verslo konklava. Vienoje iš sesijų viceministras Egidijus Meilūnas skaitė pranešimą apie naująsias technologijas, akcentuodamas Lietuvos sumaniosios specializacijos prioritetus, pažangą gyvybės mokslų, lazerių ir IRT sektoriuose. Pažymėjo siekį vystyti puslaidininkių pramonę, pabrėždamas jau esamas Lietuvos ir Indijos verslo partnerystes.

„Lietuva įsitvirtino kaip regioninis gyvybės mokslų centras, siekiantis, kad iki 2030 m. 5 proc. Lietuvos BVP sudarytų gyvybės mokslų pramonė. Lietuva taip pat tapo aiškia lydere mokslinių lazerių srityje – kas dešimtas pasaulyje naudojamas mokslinis lazeris yra lietuviškos kilmės. Ambicingai siekiame tapti ir skaitmenizacijos lyderiais, tad nuosekliai investuojame į skaitmenizavimą tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose. Džiaugiamės, kad daugiau nei 90 proc. viešųjų paslaugų šalyje yra prieinamos internetu“, – sakė viceministras E. Meilūnas.

Viceministras pasisakė ir specialioje plenarinėje sesijoje, kurioje dalyvavo Indijos prekybos ir komercijos ministras Piyush Goyal. Pranešime viceministras kvietė Indijos investuotojus atrasti palankią Lietuvos investicinę aplinką ir prisidėti prie indiškų įmonių, kurios jau sukūrė savo sėkmės istorijas Lietuvoje. Apie tolimesnę Lietuvos ir Indijos verslų partnerystę, Indijos verslo misijų į Lietuvą organizavimą viceministras kalbėjosi su Indijos pramonių konfederacijos vadovybe.

Antrąją konklavos dieną vyko Lietuvai skirta sesija, kurioje kartu su viceministru E. Meilūnu bei Lietuvos ambasadore Indijoje Diana Mickevičiene, Lietuvą pristatė ir Lietuvos verslo asociacijų bei aukštųjų technologijų įmonių atstovai iš „Infobalt“, „Teltonikos“, „Neurotechnology“ ir „Columbus Lietuva“.

Taip pat vyko susitikimas su Indijos uostų ir laivybos valstybės ministru Shantanu Thakur, kuriame viceministras pristatė Klaipėdos uosto plėtros ir bendradarbiavimo jūrų transporto srityje galimybes.

Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius dvišalė Lietuvos ir Indijos prekybos apyvarta sudarė 153 mln. eurų, eksportas į Indiją siekė 67 mln. eurų, iš jų lietuviškos kilmės eksportas – 49 mln. eurų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, fiksuotas 30 proc. lietuviškos kilmės eksporto augimas. Importas iš Indijos sudarė 87 mln. eurų. Indijos tiesioginės investicijos Lietuvoje siekė 16 mln. eurų.