Viceministrė su Rumunijos vyriausybės kancleriu aptarė Trijų jūrų iniciatyvos ir pagalbos Ukrainai klausimus

Viceministrė su Rumunijos vyriausybės kancleriu aptarė Trijų jūrų iniciatyvos ir pagalbos Ukrainai klausimus

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė balandžio 27 dieną susitiko su Rumunijos vyriausybės kanceliarijos vadovu ir šios šalies Trijų jūrų iniciatyvos (3JI) nacionaliniu koordinatoriumi Mircea Abrudean. Susitikime Rumunijos atstovas pristatė šios šalies pirmininkavimo 3JI viziją ir prioritetus, informavo apie pasiruošimą 3JI viršūnių susitikimui ir verslo forumui, kuris vyks Bukarešte rugsėjo 6–7 dienomis.

J. Neliupšienė akcentavo, kad Lietuva Trijų jūrų iniciatyvą vertina kaip naudingą formatą stiprinantį dalyvaujančių šalių bendradarbiavimą, didinantį energetikos, susisiekimo ir skaitmeninės infrastruktūros junglumą, ekonominį saugumą ir regiono strateginį atsparumą.

„Džiaugiamės praėjusių metų 3JI Rygos viršūnių susitikimo ir verslo forumo rezultatais, o ypač Ukrainos įtraukimu į šį formatą. Turėtume panaudoti 3JI bendradarbiavimo platformą Ukrainos atsigavimui paremti ir įtraukti Ukrainą į 3JI regioninių infrastruktūros projektų įgyvendinimą, siekiant pagerinti Europos Sąjungos ir Ukrainos junglumą“, – pabrėžė užsienio reikalų viceministrė.

Abi pusės sutarė glaudžiai bendradarbiauti toliau vystant 3JI ir rengiantis Bukarešto viršūnių susitikimui ir verslo forumui.