Žemės ūkio akademijos 100-metį įprasmino pasodintas ąžuolynas

Žemės ūkio akademijos 100-metį įprasmino pasodintas ąžuolynas

2024-04-12

Prie Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos pasodintas jos įkūrimo 100-mečiui skirtas ąžuolynas. Renginyje dalyvavęs bei vardinį ąžuoliuką pasodinęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ąžuolyno sodinimą pavadino prasminga iniciatyva, skirta ateities kartoms.

Šie metai Akademijai ypatingi – jau šimtas metų, kai ji dirba tam, kad žemės ūkio ir miškininkystės sektorius būtų pažangus ir inovatyvus, turėtų aukštos kvalifikacijos ir žemę mylinčių specialistų.

„Medžio sodinimas yra nesavanaudiškas veiksmas, jis skirtas ateities kartoms. Akademijos įsteigėjai ąžuolus sodino Dotnuvoje, šiandien mes tą darome čia. Linkiu, kad visi ąžuolai prigytų ir pasiektų brandą“, – sveikinimo kalboje sakė ministras K. Navickas.

Pasak VDU rektoriaus prof. dr. Juozo Augučio, baigusieji šią aukštąją mokyklą pasodino milžinišką skaičių miškų, augina duoną ir maitina Lietuvą. Pasodinta ąžuolų giraitė simbolizuos ryšį su praeitim, dabartim ir ateitim.

Per visus šiuo metus stiprėjo mokslinių tyrimų bazė, didėjo mokslinių tyrimų ir mokslo paslaugų apimtys, keitėsi studijų programos kryptys, tačiau Akademija niekada nenutolo nuo žemės ūkio ir kaimo. „Universitetas šiandien didžiuojasi itin stipriu ryšiu su alumnais, aktyviu absolventų klubu, 16 mecenatų, beveik 200 partnerių ir stipria Akademijos bendruomene. Tikiu, kad visi kartu ir toliau kursime inovatyvų, modernų žemės ūkį, kaimą ir regionus“, – neabejojo VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė prof. dr. Astrida Miceikienė.

Akademijos istorijos dalimi tapo 38-ių vardinių ąžuolų steigėjai: prezidentai, ministrai, rektoriai, mecenatai ir kt. Jiems įteikti ąžuoliniai, ąžuolo lapo formos atminimo ženklai. Renginio metu iškilmingai atidengta 100-mečio ąžuolyno atminimo lenta.