Birželio 1 dieną Ženevoje įvyko Lietuvos inicijuota diskusija atsakomybės už agresijos nusikaltimą prieš Ukrainą užtikrinimo tema.
Diskusijos metu aptartos teisinės Rusijos atsakomybės užtikrinimo galimybės, įskaitant ir specialiojo tribunolo įkūrimą.
Dalyviai pabrėžė, kad tarptautinė taisyklėmis grįsta tvarka negali funkcionuoti, jei nėra užtikrinama atsakomybė už grubiausius jos pažeidimus, vienas iš kurių ir yra agresijos nusikaltimas, vedantis į kitus tarptautinės teisės pažeidimus, įskaitant karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui. Nebaudžiamumas tik skatins tolesnius pažeidimus, tad tarptautinės bendruomenės pareiga yra užkirsti tam kelią. Daugumos pasisakiusių dalyvių nuomone, pats tinkamiausias būdas užtikrinti Rusijos vadovų atsakomybę už šį nusikaltimą yra tarptautinio specialiojo tribunolo įsteigimas. Diskusijoje pabrėžta asmeninė atsakomybė už agresijos nusikaltimą bei aptartos galimos tribunolo formos, akcentuojant tarptautinį elementą.
Renginyje, kuri Lietuva organizavo kartu su Belgijos, Lichtenšteino, Gvatemalos, Kosta Rikos ir Ukrainos nuolatinėmis atstovybėmis Ženevoje, pasisakė Oksfordo universiteto profesorius ir Jungtinių Tautų Tarptautinės teisės komisijos narys prof. Dapo Akande, Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas ir Venecijos komisijos narys prof. Dainius Žalimas, Vienos universiteto dėstytoja ir tarptautinės baudžiamosios teisės ekspertė Astrid Reisinger Coracini bei Ukrainos generalinės prokuratūros Karo nusikaltimų departamento vadovas Yuriy Belousov. Įžanginį žodį tarė Lietuvos ir Lichtenšteino nuolatiniai atstovai Ženevoje, renginį moderavo Kosta Rikos ambasadorė, laikinai atliekanti nuolatinio atstovo funkcijas, užbaigė – Ukrainos nuolatinė atstovė Ženevoje. Šiuo renginiu siekta didinti tarptautinės bendruomenės informuotumą apie atsakomybės už Rusijos agresiją Ukrainoje poreikį ir būdus bei skatinta priimti reikiamus sprendimus.