Lietuvos diplomatinės atstovybės plečia veiklą ekonominės diplomatijos srityje

Lietuvos diplomatinės atstovybės plečia veiklą ekonominės diplomatijos srityje

Lapkričio 9 dieną Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų metiniame susitikime buvo diskutuojama apie atstovybių veiklą ekonominės diplomatijos ir ekonominio saugumo stiprinimo srityse.

Ambasadoriai kalbėjosi apie galimybes didinti lietuviškos kilmės eksportą, pritraukti užsienio investicijų ir turistų, kartu su Vyriausybės nariais aptarė svarbiausius uždavinius susisiekimo, energetikos srityse bei galimus tolesnius veiksmus ir diplomatinės tarnybos vaidmenį kuriant Lietuvos ekonominės gerovę ir užtikrinant ekonominį saugumą.

Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas pabrėžė atstovybių vadovų – ekonominės diplomatijos užsienio šalyse komandos „Team Lithuania“ lyderių –  asmeninio įsitraukimo į ekonominių ryšių skatinimą svarbą.

 „Diplomatinių atstovybių ir ekonominės diplomatijos svarba kasmet tik didėja, o ambasadorių aktyvus asmeninis įsitraukimas leidžia pasiekti ambicingesnių ekonominės veiklos tikslų“, – pažymėjo E. Meilūnas.

Atstovybių vadovai taip pat dalyvavo tiesioginių užsienio investicijų skatinimo mokymuose, kuriuos organizavo viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“  ekspertų komanda.

 Ekonominė diplomatija, strateginė prekybos ir tiekimo grandinių diversifikacija, ekonominio atsparumo didinimas ir ekonominių ryšių su bendramintėmis valstybėmis plėtra yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės prioritetų, prie kurio sėkmingo įgyvendinimo prisideda ir Lietuvos diplomatinė tarnyba.