Europos dienos proga Prancūzijos moksleiviai susipažino su Lietuva

Europos dienos proga Prancūzijos moksleiviai susipažino su Lietuva

Gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas susitiko su Kano miesto Maladrerie mokyklos moksleiviais taip prisidėdamas prie Užsienio reikalų ministerijos iniciatyvos „Atgal į mokyklą“. Susitikimo metu moksleiviai susipažino su Lietuva, jos istorija ir kultūra, prioritetais Europos Sąjungoje. 

Šiltų diskusijų metu Maladrerie mokyklos moksleiviai galėjo ambasadoriui užduoti juos dominančius klausimus apie Lietuvą ir Europą. Vaikams buvo surengta viktorina apie Lietuvos pasiekimus technologijų srityje. Kartu su ambasadoriumi moksleiviai žaidė krepšinį.

Europos dienos proga ambasadorius N. Aleksiejūnas taip pat apsilankė Kano miesto universitete Caen Normandie, kur susitiko su vicerektoriumi Christophe Rochais, tarptautinio skyriaus dėstytojais ir darbuotojais. Buvo aptartos bendradarbiavimo su Lietuvos universitetais galimybės bei tarptautinės politikos aktualijos.

Ambasadorius Prancūzijoje susitiko su Kano miesto vicemere Cécile Cottenceau ir vicemeru Patrick Nicolle, su kuriais aptarė pasirengimą Lietuvos sezonui Prancūzijoje 2024 m. ir tolimesnio bendradarbiavimo planus.