G. Landsbergis Niujorke ragino tarptautinę bendruomenę aktyviau padėti Baltarusijos demokratinėms jėgoms

G. Landsbergis Niujorke ragino tarptautinę bendruomenę aktyviau padėti Baltarusijos demokratinėms jėgoms

Rugsėjo 21 d. Niujorke ministras G. Landsbergis pasisakė renginyje „Grėsmė Baltarusijos nepriklausomybei ir tarptautinis atsakas“.

„Šiandien jau niekas neabejoja, kad Lukašenkos ir Putino režimai veikia ranka rankon Rusijos agresijoje prieš Ukrainą, o taip pat grobiant Ukrainos vaikus. Pasaulyje vis labiau stiprėjant „nuovargio“ dėl Rusijos karo prieš Ukrainą nuotaikoms negalime likti tik pasyviais įvykių Baltarusijoje stebėtojais. Išrinktai Baltarusijos demokratinių jėgų lyderei Sviatlanai Cichanouskajai bei kitoms demokratinėms Baltarusijos jėgoms reikia tarptautinės bendruomenės paramos, o mums visiems reikia demokratiškos Baltarusijos“, – pažymėjo ministras G. Landsbergis.

Lietuvos bei  kitų tarptautinių partnerių iniciatyva  organizuotame  renginyje daug dėmesio buvo skirta Baltarusijos žmonių pastangoms ginti savo šalies nepriklausomybę bei tarptautinės bendruomenės pastangoms jiems padėti. 

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat pabrėžė sankcijų svarbą užtikrinant, kad autoritarinių režimų nebaudžiamumas būtų sustabdytas.

„Būtina ne tik garsiai įvardinti Lukašenkos režimo nusikaltimus prieš Baltarusijos žmones, bet ir dar griežčiau sankcionuoti verslus ir asmenis, padedančius Rusijai. Taip pat turime aktyviau padėti šios šalies demokratijos jėgoms išsaugoti Baltarusijos nepriklausomybę, surengti nepriklausomus  rinkimus bei atstatyti  demokratines institucijas“, – Niujorke sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Paramos Baltarusijos demokratinėms jėgoms renginys Niujorke – jungtinių Baltarusijos demokratinių jėgų,  Lietuvos,  Lenkijos, Islandijos,  Slovakijos ir Vokietijos pastangų rezultatas.