Rugsėjo 16 d. Lietuvos ambasada Prancūzijoje ketvirtąjį kartą plačiai atvėrė duris Europos paveldo dienų (EPD) lankytojams. Šiais metais išskirtinius atstovybės salonus ir juose specialiai šiai progai įrengtas parodas išvydo per 1,1 tūkst. Paryžiaus gyventojų ir miesto svečių.
Įsikūrusi garsaus prancūzų kompozitoriaus Ernesto Šosono rezidencijoje, kuri XIX a. garsėjo kaip vienas žymiausių Paryžiaus kultūrinių salonų, Lietuvos ambasada Prancūzijoje Europos paveldo dienų proga pristatė net tris skirtingas ekspozicijas, kuriose buvo atspindėta Lietuvos istorija, kultūra, sportinės pergalės ir juvelyrikos menas. Ambasados kiemelyje lankytojų laukė Lietuvos turizmo bei žemės ūkio ir maisto pramonės produkcijos pristatymai.
Pagrindinėje Lietuvos atstovybės Paryžiuje salėje svečius pasitiko fotografės Margaretos Lansinkos ir poeto René van Hulsto paroda „Žmogaus gerumas“, kurioje dėmesys atkreipiamas į pavienio žmogaus gero veiksmo potencialą. Per fotografijų ir poezijos prizmę meniškai pasakojama, kaip Antrojo pasaulinio karo išvakarėse Kaune Olandijos konsulas Janas Zwartendijkas ir Japonijos konsulas Chiune Sugihara išgelbėjo daugiau nei 6 tūkst. žydų gyvybių. Europos paveldo dienų išvakarėse šią parodą iškilmingai atidarė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas ir Nyderlandų Karalystės ambasadorius Prancūzijoje Janas Versteegas, dalyvaujant Japonijos ambasadoriui Prancūzijoje Makita Shimokawa ir ekspozicijos menininkams.
Antroji paroda, kurią šiais metais lankytojams pristatė Lietuvos ambasada Paryžiuje, leido susipažinti su Lietuvos sporto įžymybėmis. Įkvėpta vienos iš 40-ąjį kartą Prancūzijoje vykstančių Europos paveldo dienų temų – „sporto paveldas“, ir sparčiai artėjančių Paryžiaus olimpinių žaidynių proga Lietuvos ambasada Prancūzijoje pristatė įsimintiniausias Lietuvos olimpinių ir paralimpinių čempionų bei medalininkų nuotraukas nuo 1992 m. vasaros olimpinių ir paralimpinių žaidynių, vykusių po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, iki 2020-ųjų Tokijo žaidynių.
Trečioji paroda „Gintaras – Lietuvos auksas“ pakvietė ambasados lankytojus iš arčiau susipažinti su gyvuoju Lietuvos paveldu – juvelyrikos gamyba iš Baltijos jūros gintaro. Nuo seniausių laikų Baltijos pajūrio gyventojai brangino jūros dovanas, ypač gintarą, Lietuvoje vertinamą kaip auksą. Europos paveldo dienų proga atstovybėje Paryžiuje buvo pristatyti lietuvių menininko Arūno Kanclerio papuošalai iš gintaro, šios medžiagos savybės, apdirbimo metodai ir lietuviškų papuošalų gamybos subtilybės.
Nebuvo pamirštas ir Lietuvos turizmas. Prancūzai galėjo daugiau sužinoti apie patraukliausias šalies vietas, miestus ir populiariausius kelionių maršrutus. Lietuvos ambasada Paryžiuje lankytojus kvietė atrasti patirčių turizmą keliaujant Lietuvoje kitaip.
Kaip ir kasmet, didelio EPD lankytojų susidomėjimo sulaukė Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės produkcijos pristatymas. Prancūzai negailėjo gerų atsiliepimų lietuviškoms gėrybėms, kurias jie tikisi atrasti ir Prancūzijos rinkoje.