G. Landsbergis susitikime su JAV senatoriais: Atlaikyti Kinijos spaudimą mums padėjo JAV, ES partnerių ir tarptautinės bendruomenės parama – mes nebuvome vieni

G. Landsbergis susitikime su JAV senatoriais: Atlaikyti Kinijos spaudimą mums padėjo JAV, ES partnerių ir tarptautinės bendruomenės parama – mes nebuvome vieni

Liepos 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su JAV Kongreso delegacija, vadovaujama demokratų senatorės Jeanne Shaheen. Susitikimo metu aptarti Lietuvos ir regiono saugumo klausimai, NATO viršūnių susitikimo Vilniuje darbotvarkė, o taip pat Lietuvos Indijos-Ramiojo vandenynų strategija. 

„Itin vertiname Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę, kuri reikšmingai prisideda stiprinant Lietuvos saugumą“, – susitikimo su JAV Senato atstovais metu pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas. Ministras padėkojo Kongreso nariams už paramą Lietuvai ir Baltijos šalims, vystant karinius pajėgumus, ir už JAV karių buvimą Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė būtinybę tęsti karinę paramą Ukrainai, ragino JAV paremti Ukrainos narystės NATO siekį. „Dabar, kai sprendžiasi Ukrainos narystės NATO perspektyvos, yra būtinas viso Aljanso susitelkimas. Prieš 15 metų, dar 2008 m., Bukarešto viršūnių susitikime, Aljansas pasakė, kad Ukraina taps NATO nare. Šiandien turėtume įsipareigoti sukurti tam tinkamas sąlygas“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras JAV Kongreso nariams taip pat pristatė liepos 5 d. patvirtintą pirmąją Lietuvos Indijos-Ramiojo vandenynų regiono strategiją. „Atlaikyti Kinijos spaudimą mums padėjo JAV, ES ir visos tarptautinės bendruomenės parama. Mūsų naujoji strategija skirta skatinti ne tik Lietuvos, bet ir visų mūsų draugų regione gerovę ir saugumą“ – pažymėjo G. Landsbergis

Susitikimo metu taip pat aptartas Lietuvos ir JAV dvišalis bendradarbiavimas. Senatoriai padėkojo Lietuvai už principingą poziciją ir lyderystę remiant Ukrainą ir atremiant autoritarinių režimų bandymus griauti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

Senatorės Jeanne Shaheen delegacijos sudėtyje Lietuvoje vieši senatoriai Richard Durbin, Thom Tillis, Pete Ricketts, Dan Sullivan ir Angus King. Senatoriai atvyko dalyvauti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje renginiuose.