G. Landsbergis sveikino lituanistinių mokyklų mokytojus: Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje mums kaip niekada svarbus pasaulio lietuvių susitelkimas

G. Landsbergis sveikino lituanistinių mokyklų mokytojus: Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje mums kaip niekada svarbus pasaulio lietuvių susitelkimas

Spalio 5-ąją, Tarptautinę mokytojų dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino lituanistinių mokyklų mokytojus ir dėkojo už jų kasdienį darbą ugdant pilietiškumą, stiprinant Lietuvos diasporos bendruomeniškumą ir dedant pamatus tvirtai ir saugiai globaliai Lietuvai.

„Brutalios Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje mums kaip niekada svarbus pasaulio lietuvių susitelkimas ir suvokimas, kad reikia vieningai, iki pergalės, tęsti pagalbą ir paramą Ukrainai, kovojančiai už visą demokratinį pasaulį. Turime nuolat ginti demokratinio pasaulio ir protėvių puoselėtas vertybes – nepriklausomybę, žodžio laisvę, demokratiją ir savo tautinę tapatybę, kurios pagrindas – lietuvių kalba“, – teigė G. Landsbergis.

Ministras tikino norintis, kad mokytojai jaustų Valstybės dėkingumą ir nuolatinę paramą. G. Landsbergis džiaugėsi, jog Vyriausybei pirmą kartą teisės aktais skyrus realią finansinę paramą lituanistinėms mokykloms užsienyje galime džiaugtis rezultatais – auga lituanistinio ugdymo vertės suvokimas, didėja lituanistinių mokyklų žinomumas, plečiasi lituanistinių mokyklų tinklas.

„Esu įsitikinęs, kad stiprinant švelniąją valstybės galią, lituanistinį švietimą, kiekvienas galime aktyviai prisidėti: skatinti lietuvių bendruomenių aktyvumą, steigti naujas mokyklas, motyvuoti lietuvių bendruomenės narius leisti vaikus į lituanistines mokyklas, siekti, kad sistemingai augtų besimokančiųjų lituanistinėse mokyklose skaičius“, – sakė G. Landsbergis.

Užsienio reikalų ministerijoje spalio 5 dieną vyko jau tradiciniu tapęs lituanistiniam ugdymui skirtas renginys, kurio metu beveik dvi dešimtys lituanistinių mokyklų mokytojų apdovanoti ministerijos garbės ženklo „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Šiuo metu užsienyje veikia 236 neformalios lituanistinės mokyklos, jose moko daugiau nei 1000 mokytojų.