Europos profesinio meistriškumo konkurse – auksas, bronza ir meistriškumo medalis Lietuvos komandai

Europos profesinio meistriškumo konkurse – auksas, bronza ir meistriškumo medalis Lietuvos komandai

Didžiausiame Europoje profesinio meistriškumo konkurse „EuroSkills“ Lietuvos komanda iškovojo medalius: aukso, bronzos ir meistriškumo. Rugsėjo 9 d. vakarą jie iškilmingai įteikti konkurso apdovanojimų renginyje Gdanske.

Aukso medalį iškovojo automechanikas, Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos atstovas Mykolas Laurinavičius.  

Bronzos medaliu pasipuošė žiniatinklio programuotojas Titas Petrauskas iš Kauno informacinių technologijų mokyklos.  

Meistriškumo medalį (Medallion of Excelence) pelnė suvirintojas Dalius Jutelis.

Kas 2 metus vykstančiame „EuroSkills“ konkurse šimtai jaunuolių iš 32 šalių susirenka varžytis dėl galimybės pademonstruoti savo praktinius įgūdžius ir tapti geriausiais savo profesijos atstovais Europoje.

Lietuvos komandą sudarė 10 įvairių profesijų atstovų: staliai, floristai, siuvėjai, programuotojai, mechatronikai, suvirintojai, automobilių technologijų, grožio terapijos specialistai, kirpėjai, virėjai.

Jaunieji profesionalai atstovavo Kauno technologijų mokymo, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo, Klaipėdos technologijų mokymo, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo, TECHIN, Vilniaus paslaugų verslo profesinio rengimo centrams, Kauno informacinių technologijų, Vilniaus automechanikos ir verslo, Klaipėdos turizmo mokykloms.

„EuroSkills“ dalyviai atrenkami nacionalinėse varžybose. Tarptautiniame konkurse jie turi pademonstruoti profesinius gebėjimus tiek individualių, tiek komandinių užduočių metu. Joms įgyvendinti reikalingos sudėtingos techninės žinios ir gebėjimai, kurių jaunuoliai įgyja profesijos mokydamiesi mokymo įstaigoje arba darbo vietoje.

Rugsėjo 1-osios išvakarėse konkurso dalyviai – jaunieji profesionalai – ir ekspertų komanda, kurią sudarė šalies profesinių mokyklų atstovai, buvo iškilmingai išlydėta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pažymėjo, kad gausi Lietuvos dalyvių delegacija ir jos ryžtas rungtis su Europos geriausiaisiais rodo stiprų mūsų mokinių pasirengimą ir profesinį mokymą.

Lietuva „EuroSkills“ konkursuose dalyvauja nuo pat pirmojo konkurso, vykusio 2008 m. Roterdame, Nyderlanduose. 2010 m. Lisabonoje, Portugalijoje, lietuviai iškovojo sidabro medalį automechanikų rungtyje.

„EuroSkills“ konkursus organizuoja „WorldSkills Europe“ – dalis pasaulinio „WorldSkills“ judėjimo, skatinančio tobulinti profesinius įgūdžius. Organizacija, dirbama su jaunimu, pedagogais, vyriausybėmis ir pramonės atstovais, padeda paruošti šiandienos kvalifikuotą darbuotoją ir atsiskleisti talentams, reikalingiems sparčiai besikeičiančiam technologijų ir verslo pasauliui.