G. Landsbergis Italijoje aplankė gynybos ir saugumo milžinę „Leonardo“: Lietuvos verslas gali pasiūlyti technologinius sprendimus kosmoso ir aviatechnologijų srityje

G. Landsbergis Italijoje aplankė gynybos ir saugumo milžinę „Leonardo“: Lietuvos verslas gali pasiūlyti technologinius sprendimus kosmoso ir aviatechnologijų srityje

Penktadienį, spalio 13 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Lietuvos verslininkais apsilankė pasaulinėje lyderėje gynybos pramonės srityje – „Leonardo“ įmonėje.

„Noriu padėkoti Leonardo grupei už atvirumą bendradarbiauti su Lietuvos verslu – džiaugiuosi, kad tarp Lietuvos ir Leonardo Group jau užsimezgė ryšiai. Lietuvos verslas turi potencialą ne tik gynybos, bet ir kosmoso technologijų srityje, todėl šis vizitas „Leonardo“ įmonėje yra tik vienas iš žingsnių siekiant praplėsti mūsų galimybes šioje srityje”, – teigė G. Landsbergis.

Susitikimo metu G. Landsbergis taip pat pabrėžė, kad Rusijos pradėtas karas Ukrainoje turi didžiulį poveikį ne vien Europos, bet ir pasaulio saugumui.

„Lietuva vertina Italijos paramą Ukrainos saugumui ir džiaugiamės galimybe bendradarbiauti su tokia prestižine gynybos pramonės įmone kaip „Leonardo“. Mes taip pat suprantame svarbų vaidmenį, kurį atlieka ši įmonė užtikrinant mūsų saugumą, ypač atsižvelgiant į Rusijos veiklos Ukrainoje iššūkius. Mūsų verslas taip pat pasiryžęs siūlyti sprendimus dėl ateities gynybos technologijų, įskaitant dronų, pritaikymo”, – sakė G. Landsbergis.

„Leonardo“ yra viena didžiausių pasaulio aukštųjų technologijų, aviacijos, kosmoso, gynybos ir saugumo bendrovė. Tai pagrindinių strateginių programų pasauliniu mastu veikėja, vyriausybių, gynybos administracijų, institucijų ir įmonių technologinė partnerė.

Susitikime su „Leonardo“ prezidentu Stefano Pontecorvo dalyvavo ir Lietuvos įmonės: ELSIS TS, BPTI, Aviatic MRO.