G. Landsbergis kartu su Baltijos šalių kolegomis susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi D. Cameron

G. Landsbergis kartu su Baltijos šalių kolegomis susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi D. Cameron

Penktadienį, vasario 16-ąją Miuncheno saugumo konferencijos rėmuose LR užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Baltijos kolegomis susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi David Cameron. 

Ministrai aptarė saugumo situaciją Europoje ir jau beveik dvejus metus besitęsiantį agresyvų ir neišprovokuotą Rusijos karą prieš Ukrainą.

„Jau dvejus metus Ukraina didvyriškai priešinasi barbariškai plataus masto Kremliaus agresijai. Putino režimo pergalė Ukrainoje sugriautų visos Europos saugumo architektūrą, nusistovėjusią po Šaltojo karo pabaigos. Turime čia ir dabar suteikti Ukrainos kariuomenei reikiamos ginkluotės ir amunicijos, turime remti ukrainiečius iki jos galutinės pergalės šioje kovoje”, – pabrėžė Lietuvos diplomatijos vadovas. 

Buvo pasikeista pozicijomis dėl NATO rytinio flango saugumo stiprinimo ir pasirengimo liepos 9–11 d. Vašingtone vyksiančiam NATO Viršūnių susitikimui.

„Vertiname britų indėlį į NATO rytinio flango saugumo stiprinimą ir karinį buvimą Baltijos jūros regione. Taip pat aptarėme mūsų veiksmus rengiantis NATO Viršūnių susitikimui Vašingtone. Prieš 75 metus įkurtas kolektyvinės gynybos Aljansas Europos saugumui ir stabilumui yra svarbus kaip niekada. Rusijos grėsmė turi paskatinti Vakarų bendruomenę didinti išlaidas gynybai, plėtoti gynybos pramonę, užtikrinti paramos Ukrainai tęstinumą ir stiprinti efektyvias sankcijas prieš agresorę Rusiją“, – teigė Gabrielius Landsbergis.