G. Landsbergis susitiks su Rumunijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrais, Graikijos gynybos ministru

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiks su į „Sniego susitikimą 2024“ atvykstančiais Rumunijos, Lenkijos ir Graikijos ministrais.

Su Rumunijos užsienio reikalų ministre Luminița-Teodora Odobescu Lietuvos diplomatijos vadovas kalbės apie bendras Europos saugumo tendencijas, jų perspektyvas šiais metais ir galimas atsako priemones į kylančius iššūkius. Taip pat diskutuos saugumo ir gynybos, paramos nuo brutalios Rusijos agresijos besiginančiai Ukrainai, šiemet Vašingtone vyksiančio NATO viršūnių susitikimo, Ukrainos, Moldovos ir kitų šalių eurointegracijos, sankcijų ir kitomis aktualiomis temomis.

G. Landsbergis ketvirtadienį taip pat pirmą kartą susitiks su naujuoju Lenkijos užsienio reikalų ministru Radoslawu Sikorskiu. Ministrai darbiniame susitikime aptars regiono saugumo stiprinimo, ilgalaikės paramos Ukrainai užtikrinimo, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimo klausimus, kitas daugiašalio ir dvišalio bendradarbiavimo aktualijas.

Su Graikijos gynybos (buvusiu užsienio reikalų) ministru Nikos Dendias G. Landsbergis kalbės apie saugumo situaciją, NATO darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje, paramą Ukrainai.

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui: sausio 11 dieną 11:40, po susitikimo, Užsienio reikalų ministerijoje vyks ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Rumunijos užsienio reikalų ministrės Luminițos-Teodoros Odobescu spaudos konferencija. Ketinančius dalyvauti žiniasklaidos atstovus prašome registruotis adresu [email protected] iki sausio 11 dienos 11:00, nurodant savo vardą, pavardę ir atstovaujamą žiniasklaidos priemonę. Registracija dalyvavimui spaudos konferencijoje privaloma. Į spaudos konferenciją Užsienio reikalų ministerijoje prašome atvykti iki 11:20, su savimi turėti žurnalisto pažymėjimą. Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis.