Ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo konferencijoje „20 Europos Sąjungos plėtros metų 2004-2024 m.“

Ambasadorius Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo konferencijoje „20 Europos Sąjungos plėtros metų 2004-2024 m.“

2024 m. sausio 25 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo Europos namų Paryžiuje organizuotoje konferencijoje „20 Europos Sąjungos plėtros metų 2004-2024 m.“

Konferencijoje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas 2004 m. į ES įstojusių šalių: Kipro, Čekijos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Maltos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos, 20 narystės metų vertinimui. Taip pat buvo kalbama apie ES plėtros procesą, kurį savo kalboje apie ES padėtį atnaujino Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Svarbi konferencijos dalis buvo skirta tolesnėms ES plėtros perspektyvoms, ypač Ukrainos, Moldovos ir Balkanų šalių atžvilgiu.

„Lietuva – geriausias sėkmingos ES plėtros politikos pavyzdys – šiandien lietuviai stipriausiai remia ES, labiausiai padeda Ukrainai ir padarė didžiausią ekonominį šuolį“, – teigė N. Aleksiejūnas.

Apie ES plėtros reikšmę ir poveikį valstybėms narėms, Paryžiaus Europos namų pirmininko Michel Dervedet kvietimu, N. Aleksiejūnas konferencijoje kalbėjo kartu su Sciences Po mokslinių tyrimų direktoriumi emeritu Jacques Rupnik, Slovėnijos ambasados įgaliotuoju ministru Europos reikalams Ales Verdir ir Europos Komisijos atstovybės Prancūzijoje atstove spaudai Adina Revol.