Įstojusieji į geriausius pasaulio universitetus gali gauti valstybės finansavimą studijoms: paraiškoms teikti liko savaitė

Įstojusieji į geriausius pasaulio universitetus gali gauti valstybės finansavimą studijoms: paraiškoms teikti liko savaitė

2024-06-06

Studijas geriausiuose pasaulio universitetuose pasirinkę studentai dar gali dalyvauti konkurse „Kitas100“ ir pretenduoti į valstybės paramą visam studijų laikotarpiui. Dokumentai konkursui priimami iki birželio 12 d. imtinai. Studijas užbaigę konkurso laimėtojai įsipareigotų grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti čia dirbant bent trejus metus.

Paramą studijų kainai padengti gali gauti įstojusieji arba jau studijuojantieji aukštosiose mokyklose, patenkančiose tarp pirmųjų 20-ies bent viename iš trijų pasaulinių reitingų: Times Higher Education World University Rankings, QS World University Rankings, Academic Ranking of World Universities.

Vieno studento studijų kainai per metus gali būti skiriama iki 45,65 tūkst. eurų (830 BSI).

Konkursui pateiktas paraiškas vertins komisija, sudaryta iš Vyriausybės kanceliarijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Valstybinio studijų fondo, Lietuvos studentų sąjungos ir viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ atstovų.

Konkursas „Kitas100“ organizuojamas jau septintą kartą. Nuo konkurso pradžios parama skirta 132 studentams. Jie rinkosi geriausias pasaulio aukštąsias mokyklas JK, JAV, Nyderlanduose, Austrijoje, Šveicarijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje.

67 konkurso laureatai studijas jau užbaigė. Iš jų beveik 40 grįžę dirba Lietuvoje viešajame ir privačiame sektoriuje bei tarptautinėse organizacijose, o likusieji tęsia studijas aukštesnėje pakopoje.

Šiemet konkurso „Kitas100“ biudžetas – beveik 1,15 mln. eurų. Prie konkurso prisidės ir teisininko bei investuotojo Mariaus Jakulio Jason filantropinis fondas, kuris teikia finansinę paramą gabiems verslo kūrėjams, akademikams ir studentams, norintiems prisidėti prie Lietuvos kūrimo.

Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas galima rasti Valstybinio studijų fondo tinklalapyje.