J. Šiugždinienė lankėsi atvirų durų dienose Vilniaus ir Kauno profesinėse mokyklose

J. Šiugždinienė lankėsi atvirų durų dienose Vilniaus ir Kauno profesinėse mokyklose

Audriaus Solomino nuotr. Penktadienį švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dalyvavo atvirų durų dienose Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Kaune ir Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centre (VESK) Vilniuje. Ministrė aplankė profesinių mokyklų mokymo klases ir laboratorijas, bendravo su mokiniais ir darbuotojais, taip pat su VESK vadovais aptarė profesinio mokymo plėtros galimybes.

„Tai yra geras pavyzdys, kaip profesinė mokykla gali sėkmingai dirbti, turėdama filialus kituose Lietuvos rajonuose. Profesinių mokyklų mokiniams labai naudinga tai, kad profesinis mokymas yra puikiai derinamas su praktika. Jie taip pat turi tokias pačias galimybes išvykti į „Erasmus“ mainų programas ir įgyti patirties užsienyje, kaip aukštųjų mokyklų studentai“, – sakė J. Šiugždinienė.

„Džiaugiamės galimybe pristatyti savo profesinės karjeros centrą ir tai, kokie esame šiandien, kokiomis vertybėmis vadovaujamės. Mes puoselėjame savo stiprybes – inovatyvumą, vertybinį požiūrį į profesinį rengimą, tarptautiškumą, tvarumą, įtrauktį ir tampame sėkmingu mokymosi visą gyvenimą pavyzdžiu“, – teigė VESK direktorius Saulius Zybartas.

Visi besidomintys profesiniu mokymu dar gali pasinaudoti galimybe penktadienį ir šeštadienį apsilankyti bet kurioje šalies profesinėje mokykloje – nacionalinės atvirų durų dienos visose profesinio mokymo įstaigose šiomis dienomis vyksta nuo 10 iki 18 val.

Atvirų durų dienų metu susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – moksleiviai ir jų tėvai, suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją, verslo atstovai. 

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklų erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai.

Profesinio mokymo įstaigos taip pat siūlo interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.