Pratęsiamas terminas Lietuvoje įsikūrusiems ukrainiečiams išmokti valstybinę kalbą

Pratęsiamas terminas Lietuvoje įsikūrusiems ukrainiečiams išmokti valstybinę kalbą

2024-02-21

Besitęsiant Rusijos karui Ukrainoje ir ukrainiečiams neturint galimybės grįžti į tėvynę, Lietuvoje dar metams pratęsiamas terminas įsidarbinti norintiems ukrainiečiams išmokti valstybinę lietuvių kalbą. Tokį sprendimą šiandien patvirtino Vyriausybė.

„Karas Ukrainoje vyksta jau dvejus metus. Kaip tik galime, padedame ukrainiečiams. Dar metus netaikyti reikalavimo mokėti valstybinę kalbą įsidarbinant pasiūlėme norėdami užtikrinti, kad kuo daugiau ukrainiečių turėtų galimybę dirbti, išlaikyti save ir savo šeimas, iki kada jie galės grįžti į Ukrainą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

Pasak ministro, siekiant palengvinti ukrainiečių integraciją į darbo rinką ir galimybes dirbti aukštesnės kvalifikacijos darbą, ukrainiečiai ir toliau galės mokytis lietuvių kalbos Užimtumo tarnybos organizuojamuose kursuose ar šiemet startavusioje nacionalinėje suaugusiųjų švietimo platformoje KURSUOK.

Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos reikalavimo įdarbinant netaikymas, kaip ir laikinoji apsauga, Ukrainos pabėgėliams pratęsiamas iki 2025 m. kovo 4 d. ir galios iš viso trejus metus.