Lietuva ir Slovakija yra partnerės ir bendramintės remiant Ukrainą

Lietuva ir Slovakija yra partnerės ir bendramintės remiant Ukrainą

Balandžio 25 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Bratislavoje dalyvavo dvišalėse Lietuvos ir Slovakijos konsultacijose. 

Susitikimuose su Slovakijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Andrej Stančík, Prezidentės patarėja užsienio politikai Jana Kobzová bei Ministro Pirmininko užsienio politikos patarėju Miroslav Wlahovski viceministras aptarė dvišalio bendradarbiavimo, saugumo ir gynybos klausimus, NATO rytų flange kylančias grėsmes, pasirengimą liepos mėnesį vyksiančiam Vilniaus NATO viršūnių susitikimui, visaapimančią paramą su brutalia Rusijos agresija kovojančiai Ukrainai, taip pat ir bendradarbiavimo su Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalimis perspektyvas.

„Lietuva ir Slovakija, šiais metais mininčios diplomatinių santykių trisdešimtmetį, yra artimos partnerės Europos Sąjungoje ir NATO. Mus vienija bendras požiūris į regiono saugumą, Rusijos keliamas grėsmes, vienodai suprantame būtinybę tol, kol reikės, teikti nenutrūkstamą paramą Ukrainai, siekiančiai narystės euroatlantinėse struktūrose“, – teigė E. Meilūnas

Lietuvos Respublika ir Slovakijos Respublika intensyvina dvišalius politinius ir ekonominius santykius. 2022 metais Lietuvos eksportas į Slovakiją išaugo 53 procentais.