Lietuva prisidės prie PSO lėtinių neinfekcinių ligų biuro uždarymo Maskvoje

Lietuva prisidės prie PSO lėtinių neinfekcinių ligų biuro uždarymo Maskvoje

Stokholme (Švedija) viešintis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono direktoriumi Hansu P. Kluge pasirašė susitarimą dėl paramos, kuriuo Lietuva prisideda prie PSO Lėtinių neinfekcinių ligų biuro uždarymo Maskvoje ir jo perkėlimo į Kopenhagą.

Rusijai pradėjus karą su Ukraina, PSO Europos regiono šalys pasipiktino, kad PSO lėtinių neinfekcinių ligų biuras veikia šalyje agresorėje. Kad toks perkėlimas būtų įmanomas, grupė PSO Europos regiono valstybių narių – Danija, Estija, Suomija, Prancūzija, Airija, Islandija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Norvegija, Švedija ir Slovėnija – išreiškė ketinimą solidariai 2024-2027 metų laikotarpiui finansiškai prisidėti prie PSO lėtinių neinfekcinių ligų biuro uždarymo Maskvoje ir jo perkėlimo į Kopenhagą. 

PSO lėtinių neinfekcinių ligų biuro funkcija – teikti techninę paramą 53 PSO Europos regiono valstybėms narėms lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos ir priežiūros srityse.

A. Dulkys sausio 16-17 d. dalyvauja oficialiame vizite Švedijoje, kur vyksta Šiaurės matmens partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje kasmetinė ministrų lygmens konferencija. Šios Partnerystės 2024-2025 m. ciklui pirmininkaus Lietuva.

Pagrindinis Partnerystės tikslas yra „skatinti tvarų vystymąsi Šiaurės matmens teritorijoje, gerinant žmonių sveikatą ir socialinę gerovę“. Tai darant, mažinti pagrindinių užkrečiamųjų ligų plitimą ir užkirsti kelią su gyvenimo būdu susijusių lėtinių neinfekcinių ligų plitimui, taip pat didinti žmonių socialinės gerovės lygį.

Partnerystei šiuo metu priklauso šios šalys: Lietuva, Latvija, Estija, Norvegija, Suomija, Švedija, Lenkija, Vokietija, Islandija. Rusijos narystė, pradėjus karą su Ukraina, buvo suspenduota.

SAM Komunikacijos skyrius