Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos skelbia konkursą 2023 metų Baltų apdovanojimui gauti

Baltų apdovanojimu įvertinami pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros bei istorijos paveldo tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Baltų apdovanojimo taisykles ir paraiškos formą galite peržiūrėti čia.

Baltų apdovanojimo taisyklės numato, kad jis gali būti teikiamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Kandidatūras apdovanojimui galima pateikti iki 2023 m. birželio 30 d. Baltų apdovanojimo laimėtojas bus paskelbtas šių metų rudenį. Apdovanojimą įteiks Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai Lietuvoje surengtoje ceremonijoje.

Baltų apdovanojimas yra 3000 eurų suma, kurią lygiomis dalimis skirs Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos. Apdovanojimo komisiją sudaro abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros ir istorijos ekspertai.

Paraiškos forma kartu su kandidato iš Lietuvos gyvenimo aprašymu anglų kalba turi būti pateikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijai elektroniniu paštu [email protected] arba paštu adresu J. Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius su nuoroda „Baltų apdovanojimas“.

Teirautis dėl konkurso galima Užsienio reikalų ministerijoje elektroniniu paštu [email protected] arba telefonu +370 63005962.

Pirmasis Baltų apdovanojimas buvo simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo nepriklausomybės šimtmečius, jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė. 2019 m. apdovanojimą gavo Alvydas Butkus, 2020 m. apdovanojimas buvo įteiktas Alberts Sarkanis, 2021 m. apdovanojimą gavo Regina Kvašytė, 2022 m. buvo apdovanota Dace Meiere.