Ministras G. Jakštas pasveikino laureatus, gavusius Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimus

Ministras G. Jakštas pasveikino laureatus, gavusius Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimus

2024-02-27

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas šiandien pasveikino laureatus, gavusius Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimus. Šiemet apdovanojami laureatai: mokslininkas Valerijus Rašomavičius, lituanistinės mokyklos Ispanijoje steigėja Solveiga Stankevičiūtė, mokslinės literatūros redaktorė Eglė Dumskytė bei bibliotekininkė Vida Ragauskienė.

„Apdovanojimas visuomenei atskleidžia, kokie svarbūs yra lietuvių kalbos terminijos kūrimo, taisyklingos gimtosios kalbos sklaidos darbai. Paprastai kalbos redaktoriai, mokslininkai, kitų profesijų žmonės lietuvių kalbos norminimo darbus dirba kantriai ir tyliai. Ir tarsi savaime suprantama, kad galime lietuviškai pavadinti įvairius mokslo reiškinius, skaityti mokslinę ar kitokią literatūrą, parašytą sklandžia kalba. Kalbą suprantame kaip duotybę, tačiau, kad ją išlaikytume, kad ją vartotų ir užsienyje gyvenantys lietuviai bei jų vaikai, reikia nuoseklaus kasdienio darbo. Tik tie žmonės, kurie rūpinasi lietuvių kalbos gyvybingumu, žino, kiek į tai įdėta pastangų“, – sveikindamas laureatus sakė ministras.  

Laureatams įteikti skulptūrėlė „Sraigė“ ir diplomai. Valstybinė lietuvių kalbos komisija šiuos padovanojimus teikia dešimtus metus.

Šių metų laureatai:

dr. Valerijus Rašomavičius, Gamtos tyrimų centro mokslininkas biologas, apdovanotas už reikšmingą indėlį kuriant ir puoselėjant gamtos mokslų srities lietuvišką terminiją.

Vida Ragauskienė, bibliotekininkė, Lietuvių kalbos draugijos Kuršėnų skyriaus pirmininkė, – už lietuvių kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

Solveiga Stankevičiūtė, lituanistinės mokyklos Barselonoje vadovė, Ispanijos lituanistinių mokyklų švietimo tarybos pirmininkė, – už lietuvių kalbos ir kultūros puoselėjimą Ispanijoje ir lituanistinę veiklą.

Eglė Dumskytė, Kauno technologijos universiteto leidyklos „Technologija“ redaktorė, – už lietuvių kalbos puoselėjimą, mokslinių ir mokomųjų leidinių redagavimą.

LRS nuotraukoje: apdovanojimas įteiktas Solveigai Stankevičiūtei, lituanistinės mokyklos steigėjai ir vadovei.