Ministras G. Landsbergis: Stiprindami ryšius su Singapūru, stipriname partnerystę ir su visu Indijos-Ramiojo vandenynų regionu

Ministras G. Landsbergis: Stiprindami ryšius su Singapūru, stipriname partnerystę ir su visu Indijos-Ramiojo vandenynų regionu

Gegužės 13 dieną Stokholme vykstančiame Europos Sąjungos ir Indijos ir Ramiojo vandenyno forume užsienio reikalų ministras G. Landsbergis susitiko su Singapūro užsienio reikalų ministru Dr. Vivian Balakrishnan.

„Simboliška, kad šiemet, kai minime Lietuvos ir Singapūro dvišalių diplomatinių santykių trisdešimtmetį, galime džiaugtis tvirtėjančiais ryšiais ir su Singapūru, ir su visu Indijos-Ramiojo vandenynų regionu“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Lietuvos ir Singapūro diplomatijos vadovai aptarė Rusijos agresijos prieš Ukrainą įtaką geopolitiniams virsmams visame pasaulyje.

„Greita Ukrainos pergalė yra įmanoma tik sutelktomis visos tarptautinės bendruomenės pastangomis. Ši pergalė lems ir tai, kokiame – jėga ar taisyklėmis grįstame – pasaulyje mes gyvensime“, – pažymėjo ministras.

Susitikimo metu ministrai taip pat aptarė galimybes stiprinti dvišalį ekonominį bendradarbiavimą.

Ministras G. Landsbergis taip pat perdavė kvietimą Singapūro verslo ir akademinei bendruomenei dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse gyvybės mokslų tarptautiniame forume „Life Sciences Baltics“, kuris 2023 metų rugsėjo mėnesį 20–21 dienomis vyks Vilniuje.

Singapūras Lietuvos nepriklausomybę pripažino 1991 metų rugsėjo 6 dieną, diplomatiniai santykiai užmegzti 1993 metų spalio 10 dieną.