Viceministras J. Survila: remiame Armėnijos europinę ir demokratinę kryptį

Viceministras J. Survila: remiame Armėnijos europinę ir demokratinę kryptį

Lapkričio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Jonas Survila Vilniuje susitiko su Armėnijos užsienio reikalų viceministru Paruyr Hovhannisyan, atvykusiu dalyvauti „Demokratijos ateities forume“.

Viceministras J. Survila susitikime išreiškė Lietuvos paramą Armėnijai, kuri neapsiriboja suteikta humanitarine pagalba, reaguojant į staigų pabėgėlių iš Kalnų Karabacho srautą. Lietuva aktyviai siekia reikšmingesnio ir gilesnio Europos Sąjungos ir Armėnijos bendradarbiavimo bei ES paramos, skirtos Armėnijos saugumo ir atsparumo stiprinimui bei ekonominės diversifikacijos įgyvendinimui. Lietuva yra pasirengusi stiprinti dvišalius ryšius saugumo, energetikos, prekybos, mokslo ir technologijų srityse, padėdama Armėnijai įgyvendinti demokratines reformas.

„Lietuva vertina Armėnijos pasirinktą demokratinio vystymosi kryptį ir tvirtai remia ES mediacijos pastangas siekiant taikaus, tvaraus bei visapusiško Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimo diplomatinėmis priemonėmis“, – pabrėžė viceministras J. Survila.

Susitikimo metu Armėnijos atstovas pristatė saugumo padėtį Pietų Kaukazo regione ir iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria šalis.