Ministras G. Landsbergis susitikime su Sakartvelo užsienio reikalų ministru: Šiuo metu mūsų bendras interesas – kuo greitesnė Ukrainos pergalė kare prieš Rusijos agresiją

Ministras G. Landsbergis susitikime su Sakartvelo užsienio reikalų ministru: Šiuo metu mūsų bendras interesas – kuo greitesnė Ukrainos pergalė kare prieš Rusijos agresiją

Liepos 11 dieną, NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sakartvelo užsienio reikalų ministru Ilia Darchiashvili.

Susitikimo metu ministrai aptarė sudėtingą saugumo situaciją regione po Rusijos neišprovokuotos ir nepateisinamos karinės agresijos prieš Ukrainą.

„Kalbame su Sakartvelu kaip su NATO partnere, kurios atsparumą Rusijos imperialistinėms užmačioms ir hibridinėms grėsmės privalome drauge stiprinti. Šiuo metu mūsų bendras interesas – kuo greitesnė Ukrainos pergalė kare prieš Rusijos agresiją, nes tik tuomet bus galima atsikratyti „pilkųjų zonų“ Europos saugumo žemėlapyje“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Ministras G. Landsbergis  pažymėjo, kad Lietuva ir NATO bendruomenė vertina Sakartvelo indėlį į NATO operacijas ir paragino jį visapusiškai pasinaudoti Aljanso siūlomais bendradarbiavimo mechanizmais.

Susitikimo metu abejų šalių ministrai taip pat aptarė Sakartvelo narystės Europos Sąjungoje perspektyvas. Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai remia Sakartvelo europinę ir euroatlantinę integraciją, kartu ragindama Sakartvelo vyriausybę tęsti reformas ir pilnai įgyvendinti Europos Komisijos įvardytus 12 prioritetų, siekiant ES kandidatės statuso.

„Svarbu neprarasti padarytos reikšmingos pažangos ir tęsiant reformas, nepaleisti iš akių pagrindinių ES vertybių ir principų (demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės), kuriais remiantis bus priimamas sprendimas dėl ES kandidato statuso suteikimo Sakartvelui šių metų pabaigoje“,  –  sakė ministras.