Ministras padėkojo Europos robotikos konkurso dalyviams

Ministras padėkojo Europos robotikos konkurso dalyviams

2024-03-14

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas susitiko su Lietuvos mokinių robotikos komandomis „Lituanica X“ ir „LitBot“  bei jų vadovais.

Ministras padėkojo mokiniams ir mokytojams už tvirtą vertybinę laikyseną. 

Italijoje vykusiose robotikos varžybose Lietuvos mokinių komandos buvo pašalintos iš konkurso po to, kai, reikšdamos palaikymą Ukrainai ir vienam iš savo komandos narių ukrainiečiui Ihor Honcharenko, atsisakė vienoje grupėje varžytis su rusais. Dėl to abi lietuvių komandos iš konkurso buvo pašalintos ir neteko galimybės varžytis dėl kelialapio į pasaulines robotikos varžybas Hjustone, JAV.

Ministras įteikė padėkas komandos „Lituanica X“, sudarytos iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Vilniaus licėjaus ir Vilniaus tarptautinės mokyklos mokinių, nariams Dainiui Užuseniui, Dovydui Šatkauskui, Rokui Kirduliui, Matui Čiuželiui, Vakariui Gavėnui, komandos mentoriams Algirdui Augustaičiui, Ramunei Čiuželei, Dariui Užuseniui. Padėkos perduotos ir susitikime nedalyvavusiems Juliui Augustaičiui ir Ihoriui Honcharenko.

Padėkos įteiktos Kauno jėzuitų gimnazijos komandos „Litbot“ nariams Jokūbui Vasiliauskui ir Jonui Zaleckui, jų mentoriams Albertui Juškauskui ir Editai Zarembienei.

Trečioji Lietuvos mokinių komanda „Lituanica – Vilnius Lyceum robotics“ konkurse nebuvo grupuojama su rusais, todėl varžybas tęsė ir iškovojo kelialapį į JAV.