Ministrė A. Bilotaitė su Klaipėdos rajono vadovais ir pareigūnais aptarė  civilinės saugos ir viešojo saugumo stiprinimą

Ministrė A. Bilotaitė su Klaipėdos rajono vadovais ir pareigūnais aptarė civilinės saugos ir viešojo saugumo stiprinimą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė darbo vizitu lankėsi Klaipėdos rajone, kur susitiko su vietos valdžios atstovais ir ministerijai pavaldžių tarnybų pareigūnais ir aptarė regiono plėtros, civilinės saugos ir viešojo saugumo stiprinimo klausimus.

Pasak ministrės, savivaldybių vaidmuo ir indėlis stiprinant civilinę saugą yra esminis. Ministrė atkreipė dėmesį, kad šiuo metu rajone numatytos 33 priedangos, kuriose laikinai pasislėpti oro pavojaus atveju galėtų apie 11 proc. rajono gyventojų. Vyriausybės patvirtinta tvarka numato, kad priedangų turėtų pakakti 40 proc. savivaldybės gyventojų. Nepakanka ir šiuo metu savivaldybės numatytų bei pažymėtų kolektyvinės apsaugos statinių (KAS).

Ministrė A. Bilotaitė paragino savivaldybės vadovus aktyviau išnaudoti tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus infrastruktūrą KAS ir priedangų tinklo plėtrai, taip pat kuo greičiau paskirti parengties pareigūną. Pagal naują civilinės saugos finansavimo aprašą valstybės finansavimas Klaipėdos rajono savivaldybei didės apie 40 proc. ir sieks 75 tūkst. eurų, užtikrinant adekvatų finansavimą darbo užmokesčiui, pratyboms rengti, gyventojų švietimui organizuoti.

„Civilinė sauga savivaldybėse kyla į visiškai naują lygmenį. Tam parengėme visus būtinus teisinius sprendimus, numatėme didžiausią iki šiol finansavimą. Dabar svarbu, kad kartu su savivalda užtikrintume gyventojų pasirengimą galimoms grėsmėms. Tam turime suburti geriausius specialistus ir pasiekti kiekvieną žmogų, kur jis begyventų“, – sako ministrė.

Su Klaipėdos apskrities ir Klaipėdos rajono policijos vadovais ministrė aptarė kriminogeninę situaciją rajone ir itin aktualią narkotikų plitimo mokyklose problemą, kuriai būtinas aktyvus visų institucijų įsitraukimas.

„Mažinti nusikaltimų skaičių ir didinti mūsų žmonių saugumą išlieka svarbiausiu mūsų prioritetu. Nuosekliai einame šiuo keliu, tačiau geriausių rezultatų pasieksime surėmę pečius su vietos valdžia ir bendruomenėmis. Tikiu, kad jau kurį laiką bendrai vykdomos prevencinės priemonės leis Klaipėdos rajono savivaldybei tapti ne tik viena sparčiausiai augančių, bet ir viena saugiausių šalyje“, – teigia ministrė.

Per 6 šių metų mėnesius Klaipėdos rajono Policijos komisariate registruotos 268 nusikalstamos veikos – tiek pat kaip ir pernai per tą patį laikotarpį. Nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis siekia 64,2 proc. ir viršija bendrą visų šalies policijos įstaigų nusikaltimų ištyrimo rezultatą.

Vizito metu ministrė apsilankė ir Gargždų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Susitikime su pareigūnais daugiausiai dėmesio skirta pareigūnų aprūpinimo ir gaisrų prevencijos klausimams. Ministrė patikino, kad lėšos ugniagesių atlyginimams, darbo priemonėms, transportui ir darbo sąlygoms ir toliau nuosekliai didinamos.

Siekiant veiksmingai mažinti gaisrų skaičių ir šalinti jų priežastis, pasak ministrės, labai svarbus bendras darbas su savivaldybe, socialinėmis tarnybomis, vietos bendruomenėmis.

Klaipėdos rajono savivaldybė yra parengusi ir įgyvendina 2022-2024 m. Gaisrų prevencijos programą, kurioje numatytos priemonės gaisrų ir žuvusiųjų gaisruose skaičiaus mažinimui. Bendradarbiaujant su savivaldybe įsigyta 100 dūmų detektorių, kurie buvo sumontuoti rajono gyventojų gyvenamuosiuose būstuose.

Šiemet Klaipėdos rajono savivaldybė skyrė 81,2 tūkst. eurų savivaldybės priešgaisrinės tarnybos pareigūnų aprangai, tarnybinio automobilio nuomai, prevencinei veiklai. Prevencinių akcijų metu pareigūnai aplankė 663 gyventojų būstus, konsultavo gyventojus, kaip saugotis gaisrų, kaip įsirengti dūmų detektorius, apsaugoti namus.